Çözüldü Laptop soğutma bloğu çıkmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ForceY

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci:İntel i5 12500H Ekran Kartı: GTX 1650Tİ RAM:16 GB DDR4 :SSD1TB M2
Laptopumun termal macun değişimini yapacaktım ancak tüm vidaları sökmeme rağmen soğutma bloğu yerinden çıkmıyor.

Çözüm
Merhaba,

Herkesin faydalanabilmesi için çözümü detaylı bir şekilde anlatabilir misiniz?

Saygılarımızla.

Soğutucu bloğun tüm vidalarını söktükten sonra fanları da söktüm fanları çıkarttıktan sonra fanları çıkarttığım yerlerden tutarak fazla sert olmayacak şekilde kendime doğru çektim ve çıktı.
@

Söktüm ama olmadı.

Denilenin aynısını yapıyorum ancak çıkmıyor çıldıracağım.

Yapışmıştır o zaman biraz zor kullanarak çıkarın termal macun yapışabiliyor bazen uzun süredir değişmediysen.

@

Söktüm ama olmadı.

Denilenin aynısını yapıyorum ancak çıkmıyor çıldıracağım.
Fabrikadan beri hiç macun değiştirilmediyse birazcık güç uygulaman gerek, kontrollü şekilde, varsa plastik bir spatula gibi bir şeyle destek de alabilirsin. Ancak hiç böyle şeyler yapmadıysan dikkat et, sistemin bir yerlerine zarar verme.

Biri de dememişki bu termal macun ısıya bağlı olarak madde genleşmesi yapıyor. Uzaktan sıcak hava fön makinesi ile ısıtın pıt diye atacaktır.
Hocam öyle de ısı çiplere zarar vermez mi? Bilmediğimden soruyorum.
Hocam sağ sol yapa yapa gevşemiyorsa bir bilgisayarcı tanıdığınız varsa götürün.

Hocam sağ sol yapa yapa gevşemiyorsa bir bilgisayarcı tanıdığınız varsa götürün.

Hocam bende çok fazla ısıtmayacağım zaten bilgisayar çalıştığı zaman çok ısınıyor macun kuruduğu için yapışmış olabilir şimdi deneyeceğim sonucu yazarım.

Uzaktan fön makinesi diyor o yüzden.

Biri de dememişki bu termal macun ısıya bağlı olarak madde genleşmesi yapıyor. Uzaktan sıcak hava fön makinesi ile ısıtın pıt diye atacaktır.
Isı bir miktar fayda sağlar kesinlikle sadece gerekli değil, uzaktan meselesi problem - ortalama mesafe algısı yok, misal kol boyu demek gerek. Ancak toz temizliği yapılmadıysa etrafa yayılan tozlar da eğlenceli olmaz.

Arkadaşlar yaptım, yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Herkesin faydalanabilmesi için çözümü detaylı bir şekilde anlatabilir misiniz?

Saygılarımızla.

Soğutucu bloğun tüm vidalarını söktükten sonra fanları da söktüm fanları çıkarttıktan sonra fanları çıkarttığım yerlerden tutarak fazla sert olmayacak şekilde kendime doğru çektim ve çıktı.

Çözüm

Geri
Yukarı