Laptop Soğutma

emrah_8

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar, laptoptan oyun oynuyorum ve haliyle biraz ısınıyor. Ortalama 75 derece civarlarında. Soğutucu kullanıyorum 70-75 arasında oynuyor. Düşünüyorum da yaz gelmesiyle sıcaklıklar dahada artacak ve bu da cihazın dahada ısınmasına sebep olacak, o yüzden diyorum sürekli zaten soğutucunun üzerinde kullanıyorken laptopın alt kapağını açsam ve açık şekilde oynarsam daha fazla soğuma gerçekleşir diyorum. Böylece daha fazla hava laptopın içinde dolaşır. Genelde soğutucu üzerinde olacağından açık olması bir sorun olmaz diye düşünüyorum, sizce bir sorun olur mu? Tozlanma olur derseniz zaten haftada bir makinayla çekerim tozları.

Hocam laptop soğutucu çok fazla fayda etmez zaten. Size tavsiyem işlemciye termal macun sürün, tozları temizleyin, sert bir yüzeyde oynayın.

Hocam laptop soğutucu çok fazla fayda etmez zaten. Size tavsiyem işlemciye termal macun sürün, tozları temizleyin, sert bir yüzeyde oynayın.
Sıcaklığın düşüp düşmemesi sizin yapacağınız şeylere bağlı adam tam laptobuna göre yapmış 12v adaptörle çok güzel performans almış
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@emrah_8 bunun gibi laptobuna göre birşey yaparsan verim alırsın

Garanti Süresi var ise laptopu temizletip termal macunu yenileyin. 70-75 derece çok sıcak değil. Ayrıca oyunların grafiklerini biraz düşür.

Arkadaşlar, termal macunluk bir durum olduğunu düşünmüyorum; öyle olsaydı çok daha yüksek sıcaklıkları görürdü pc. Üstelik yeni pc, gayet iyi bir soğutma sağlıyorum sadece havanın laptopa daha fazla temas etmesi için altta kalan kapağını açıp direk soğutucunun üstüne koyarsam daha fazla soğutma performansı alırım diye düşündüm. Ama bir ters durum olur mu diye de sorayım dedim. Olaki soğutucuyla temas ederse laptop, zarar görür mü kısa devre falan...

Bu şekilde kullanan yok sanırım. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı