Laptop soğutucu açık kalsa zararlı mı?

eren5325

Zeptopat
Daha fazla  
Şu an yeni bir laptop soğutucusu aldım fakat aklıma takıldı. Bilgisayarı uykuya aldım be çalışmaya devam ediyordu. Bir şey olmasın diye kabloyu çıkarttım. Bilgisayar uykudayken laptop soğutucunun çalışması zararlı mıdır? Ve gece yatarken laptop soğutucunun kablosunu çıkarmalı mıyım?

Şu an yeni bir laptop soğutucusu aldım fakat aklıma takıldı. Bilgisayarı uykuya aldım be çalışmaya devam ediyordu. Bir şey olmasın diye kabloyu çıkarttım. Bilgisayar uykudayken laptop soğutucunun çalışması zararlı mıdır? Ve gece yatarken laptop soğutucunun kablosunu çıkarmalı mıyım?

Evet sürekli sistemi soğutması devre elemanlarının ömrünü kısaltabilir. Uyku modunda USB'ye güç gelmeye devam edebiliyor. O yüzden çıkarmanızda fayda var.

Hocam pek bilgim yok ama uyku moduna almanı önermem, bilgisayarı direkt kapat başın ağrımasın sonra. Bende alışkanlık olmuştu her seferinde uyku moduna alıyordum açılması uzun sürüyor diye(o zamanlar hdd kullanıyordum). Çok yüksek düzeyde insanı tedirgin eden ve sinir bozucu sesler gelmeye başladı. Kesinlikle normal değildi. Birdaha uyku moduna almadım ve şuan bir sıkıntısı yok. Ben bilgisayar sürekli uyku modunda olduğu için yaşadım bu sıkıntıları, soğutucu içinde buna benzer durumlar yaşanabilir. Çıkar gitsin.

En garanti yolu 5 volt adaptöre takıp prize bağlamak soğutucuyu böylelikle anakarta yüklenmemiş olursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı