Laptop soğutucu laptopu hızlı tozlandırır mı?

Kamakato

Centipat
Daha fazla  
Soğutucuyu koyunca bir süre sonra laptopun altında toz birikiyor. Bu tozların içeri kaçıp laptopu daha hızlı tozlandırma ihtimali var mı? Sıcaklık değerlerinde 5 derece oynama oluyor Cyberpunk ultrada işlemci en fazla 72 ekran kartı en fazla 75 gördü soğutucu olunca 68'e 70 oluyor. Sizce soğutucuyu kullanayım mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet var, ancak düzenli temizlik yapıyorsanız/yaptırıyorsanız sorun olmayacaktır. Soğutucuyu kullanmanız daha iyi olur ama dediğim gibi düzenli temizlik yaptırıyorsanız kullanın. (Düzenli temizlikten kastım 6-7 ayda bir bile olsa yeterli.)

Evet tozlandırır fakat istiyorsan soğutucuyu sadece stant olarak da kullanabilirsin, o fanların aşırı bir etkisi yok.
Eğer bilgisayarın hava girişine doğrudan üfleyen bir fan alırsanız etkisini büyük ölçüde görürsünüz, kendi bilgisayarımda da görüyorum. Kışın 80-85 derece çalışan cihazın sıcaklığı 70-75'e kadar düşüyor. Önemli olan doğru tipte fan almak.

Eğer bilgisayarın hava girişine doğrudan üfleyen bir fan alırsanız etkisini büyük ölçüde görürsünüz, kendi bilgisayarımda da görüyorum. Kışın 80-85 derece çalışan cihazın sıcaklığı 70-75'e kadar düşüyor. Önemli olan doğru tipte fan almak.

Aşırı kaliteli bir soğutucu almadığın sürece hayır, 1000RPM'de dönen fanların daha kendine doğru düzgün hayrı yok. Farklı laptoplarda yaklaşık 4-5 farklı bir soğutucu kullandım, genelinin etkisi stant görevi gördüğünde hava kanallarını açtığı için düşürmek oluyor, fanlar doğrudan üflese bile aşırı bir etkisi yok.

Aşırı kaliteli bir soğutucu almadığın sürece hayır, 1000RPM'de dönen fanların daha kendine doğru düzgün hayrı yok. Farklı laptoplarda yaklaşık 4-5 farklı bir soğutucu kullandım, genelinin etkisi stant görevi gördüğünde hava kanallarını açtığı için düşürmek oluyor, fanlar doğrudan üflese bile aşırı bir etkisi yok.
:) Siz haklı olun, ben tecrübemi aktardım ve 350 TL'ye aldığım fanın gayet de faydasını görmekteyim. Size dizüstü cerrahı diye ünvan vermişler pek tartışmak ile uğraşamam açıkçası.

:) Siz haklı olun, ben tecrübemi aktardım gayet de faydasını görmekteyim. Size dizüstü cerrahı diye unvan vermişler pek tartışmak ile uğraşamam açıkçası.

Ünvanı sistem otomatik veriyor pek takmamak lazım :) bende kendi tecrübeme göre konuşuyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı