Laptop Soğutucu Önerisi

Ben de laptop soğutucu arıyorum şöyle güzelinden test yapan yok mudur iyisinden alsak.

Aktif olarak Deep Cool U PAL Çift Fanlı 15.6" Stand Notebook Soğutucu Fiyatları ve Özellikleri bu soğutucuyu kullanıyorum. Bu zamana kadar rampege Frisby filan da kullandım ama malzeme kalitesi olarak en beğendiğim buydu. Zaten soğutma açısından en kral soğutucu ile en kötü soğutucu arasında 2 derece anca fark vardır. Burada önemli olan kullanışlılık, laptopun hava delikleri ile soğutucunun fanlarının aynı hizaya gelmesi (bu en önemlisi) ve malzeme kalitesi. Sizin laptopun hava delikleri bu Deep cool ile örtüşüyorsa düşünmeden alabilirsin.

Aktif olarak Deep Cool U PAL Çift Fanlı 15.6" Stand Notebook Soğutucu Fiyatları ve Özellikleri bu soğutucuyu kullanıyorum. Bu zamana kadar rampege Frisby filan da kullandım ama malzeme kalitesi olarak en beğendiğim buydu. Zaten soğutma açısından en kral soğutucu ile en kötü soğutucu arasında 2 derece anca fark vardır. Burada önemli olan kullanışlılık, laptopun hava delikleri ile soğutucunun fanlarının aynı hizaya gelmesi (bu en önemlisi) ve malzeme kalitesi. Sizin laptopun hava delikleri bu Deep cool ile örtüşüyorsa düşünmeden alabilirsin.
Laptopun altı bu şekilde (G14), orta çizginin üstündekiler hava emiş boşlukları, alt köşelerdekiler hoparlör çıkışı

1660119992873.png

(Görsel internettendir)

En iyi soğutucu bile 10 dereceyi ya bulur ya bulmaz. 7 derece civarı deniyor ortalama. Aldığınız soğutucunun üflediği yerler ve kasanızla da alakalı bir durum.

Benim araştırmalarıma göre en iyilerinden aşağıdaki:

Şuan trendyolda 414tl ye düşmüş anlık. Alacaksanız kaçırmayın.

Son düzenleme:
En iyi soğutucu bile 10 dereceyi ya bulur ya bulmaz. 7 derece civarı deniyor ortalama. Aldığınız soğutucunun üflediği yerler ve kasanızla da alakalı bir durum.

Benim araştırmalarıma göre en iyilerinden aşağıdaki:

Şu an Trendyol'da 414TL'ye düşmüş anlık. Alacaksanız kaçırmayın.

Soğutucu alıp acaba işe yarar mı yaramaz yerine daha uygun fiyatlara laptop standı da alabilirsiniz, altı açık ve eğim ayarı olanlardan varsa, fanlar temizse de fazlasıyla iyi olacaktır soğutma.

Arkadaşlar ısınma sorununuz varsa bunlara para verene kadar aynı paraya gidin PC'nin içini temizleyin/temizletin, termal macun falan yenileyin ısınma sorunu kalmaz. Bu fanların etkisi çok az oluyor en fazla 3-4 derece aşağı düşer değerler şanslıysanız ve laptopu sürekli masada kullanmıyorsanız oldukça kullanışsız ve kaba bir çözüm oluyor. Eğer bilgisayarınızın soğutması kötü ve her şeye rağmen soğumuyorsa ancak o zaman bunları düşünün. 80 derece yük altında ve 50 derece boşta gibi sıcaklıklar alıyorsanız laptop için normaldir soğutucu gerekmez.

İlla kullanacağım diyorsanızda böyle bir stant yerine aşağıdaki ürün daha kullanışlı oalbilir bence.

Hocam benim laptop yük altında 90 üstü boşta 40'larda normal mi ki daha yeni aldım.

Modern işlemciler için özellikle ince laptoplarda 90 derece normaldir. Bazı üreticiler soğutma tasarımını işlemciyi 90-95 derece arasında stabil tutacak şekilde tasarlar. Siz daha fazla soğutma sağlarsanız işlemci Boost frekansını artırıp yine ısınacaktır. Burada önemli olan olay boştaki sıcaklıklar, fan gürültüsü, sıcaklığın elinize ne kadar ulaştığı ve bilgisayarın ısınma kaynaklı throttle yapıp yapmamasıdır. Eğer elinizi rahasız eden bir sıcaklık yoksa ve işlemci throttle yapmıyorsa sorun yoktur.

Modern işlemciler için özellikle ince laptoplarda 90 derece normaldir. Bazı üreticiler soğutma tasarımını işlemciyi 90-95 derece arasında stabil tutacak şekilde tasarlar. Siz daha fazla soğutma sağlarsanız işlemci Boost frekansını artırıp yine ısınacaktır. Burada önemli olan olay boştaki sıcaklıklar, fan gürültüsü, sıcaklığın elinize ne kadar ulaştığı ve bilgisayarın ısınma kaynaklı throttle yapıp yapmamasıdır. Eğer elinizi rahasız eden bir sıcaklık yoksa ve işlemci throttle yapmıyorsa sorun yoktur.

Hocam vallahi içimi rahatlattınız. Siz bunu demeden önce araştırdığım her yerde 85 üstü çok tehlikeli diyorlardı ben de bilgisayarda bir sorun var gibi hissediyordum; hissediyordum ama ısındığında drop yemiyordu, klavyede ısıyı hissetmiyordum sadece alüminyum kısmın altındaki ısı borularının üstünde ısı hissediliyordu, işlemci soğumak için kullanımı azaltmıyordu. Bunları anlatırken hiçbir sorun yokmuş gibi gösteriyordu fakat çoğu oyunda Ultra ayarlarda 90-95 dereceyi buluyordu bazen nadir olsa da 100 oluyordu hiç 100'ü aşmıyordu ama benim için çok korkunç geliyordu bu değerler. Bu durum beni korkutuyordu ama fazla ısınan bilgisayarda ne gibi sorunlar oluştuğunu biliyordum ve bunlar benim bilgisayarımda olmuyordu bundan dolayı da korkum azalıyordu fakat korkum hiç bitmiyordu ama bunu görünce içim cidden rahatladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı