Laptop soğutucu önerisi

Bütçe
700 TL civarı
Rampage ürünleri şöyle böyle diyecekler bana cevap vermesin, 2 senedir Rampage marka soğutucu kullanıyorum gayette memnunum elimdeki ürün bozulursa bende alttaki ürünü alacağım, kullanıp da pişman olan yok, etkisi de ideal. Uzun lafın kısası soğutucu stantlarda Rampage bu işi yapıyor.
Rampage AD-RC10 X-GUST 6 Fanlı Notebook Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Bu videoda testi mevcut:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben bunu kullanıyordum laptopum varken sogutuyordu PC'ye geçtim şu an ama soğutucu aldıktan sonra laptop temizliği termal macun değişimi yapması daha çok etki eder.
Hem fan kullanıp hem dediğinizi yaparsa etkisini görür ki zaten dizüstü bilgisayarlar 6-12 ayda bir iyi bir bakım ve macun değişimi isteyen cihazlar.

Aynı ürünü daha uygun bir fiyata buldum.

Bir de yukarıda videolu olanı mı önerirsiniz bunu mu? Aradaki fiyat farkına değer mi?
Birbirlerine yakın derecede soğutma yapıyorlar biraz da sizin bilgisayarınıza bağlı bir durum. Cihazın alttaki hava kanalları neredeyse ona göre bir model tercih edin. Şu an bu attığınız ürün benim bilgisayarımın hava kanalına tam denk gelmediğinden dolayı daha az etkisini görüyorum ancak ilk attığım ürün direkt olarak hava kanalına hava üflediği için daha çok etkisini görürüm. Yani fanların konumları cihazınızın hava kanallarıyla bağdaşıyorsa alın geçin derim.

Birbirlerine yakın derecede soğutma yapıyorlar biraz da sizin bilgisayarınıza bağlı bir durum. Cihazın alttaki hava kanalları neredeyse ona göre bir model tercih edin. Şu an bu attığınız ürün benim bilgisayarımın hava kanalına tam denk gelmediğinden dolayı daha az etkisini görüyorum ancak ilk attığım ürün direkt olarak hava kanalına hava üflediği için daha çok etkisini görürüm. Yani fanların konumları cihazınızın hava kanallarıyla bağdaşıyorsa alın geçin derim.
20230709_135121.jpg

Hava kanallarının konumu bu şekilde. Hangisi benim için daha verimli olur sizce?

Geri
Yukarı