Laptop soğutucu tavsiyesi

TechnoMan46

Kilopat
Makaleler
17
Daha fazla  
Laptopum çok ısındığı için oyunlarda FPS kaybı yaşıyorum. Soğutucu almaya karar verdim. Termal macun bakımını da yapacağım. Soğutucu olarak son bir haftadır araştırıyorum. Öyle 50-60 TL'lik soğutucuların isminin soğutucu olması dışında pek katkı yapmadığını gördüm. Bu yüzden kaliteli bir şey almak istiyorum. Youtube'da ''best laptop coolers'' videoları izledim. 3 videoda Havit HV F2056 modeli vardı. Araştırdım sesi gayet az. Performansı da gayet güzeldi. 10-12 derece arası soğuttuğunu gördüm. Bunu almayı düşünüyorum ancak yine de sormak istedim. Kendisi Amazon.com' da 89 TL'ye tekabül etmekte. Sanırım 50 TL de kargo vs parası var. 140 TL falan yapacak gibi yani. Sizlerin bu konuda fikirlerini almak istedim. Sizce almalı mıyım? Yoksa bu civarda almamı önereceğiniz başka markalar var mıdır? Zalman ZM NS2000' de aklımın bir köşesinde bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki sizin önerebileceğiniz bir soğutucu modeli var mıdır bu liste arasından . Yaklaşık 140-150 TL diyebiliriz bütçe için.

Laptop'unuzu hangisi uygun bilmiyoruz ancak bütçeniz dahilinde bir model seçtiğinizde yeterli olacaktır. Eğer laptopunuzu uygun ise şu modeli önerebilirim.

Laptop'unuzu hangisi uygun bilmiyoruz ancak bütçeniz dahilinde bir model seçtiğinizde yeterli olacaktır. Eğer laptopunuzu uygun ise şu modeli önerebilirim.
Teşekkürler bu model laptop' uma uygundur. İnceleyeceğim.
Önerdiğiniz modeli aldım ve bugün elime ulaştı. Gerçekten çok iyi bir soğutucu. Baya iyi soğutuyor. Isınmadan dolayı kasan oyunlarda, soğutucu sonrası tık yok. Yakın zamanda resimli incelemesini yapacağım. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

Son düzenleme:
Teşekkürler bu model laptop' uma uygundur. İnceleyeceğim.

Önerdiğiniz modeli aldım ve bugün elime ulaştı. Gerçekten çok iyi bir soğutucu. Baya iyi soğutuyor. Isınmadan dolayı kasan oyunlarda, soğutucu sonrası tık yok. Yakın zamanda resimli incelemesini yapacağım. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

Soğutucuyu hala kullanıyor musun, memnun kaldın mı?

KLIM Cyclone öneririm. Türkiye'de satisi yok ama Amazon'dan siparis edebilirsiniz. Parasini son kurusuna kadar hak ediyor ayrica fiyati cok uygun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Herhangi bir model öneremeyeceğim ancak dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Öncelikle soğutucu almadan önce laptop'un altında fan hava deliği var mı diye bakın. Varsa soğutucunun fanının o deliğin altına geldiğinden emin olun, ona göre alın. Eğer laptop'un altında fan hava deliği yoksa soğutucu bir fayda sağlamayacaktır.

Ayrıca Windows üzerinden güç seçenekleri - işlemci güç yönetimi - en yüksek işlemci durumu kısmına gelerek %100 olan değeri %90 yapmanız da ısınmayı önemli ölçüde azaltıyor.

Son düzenleme:
Soğutucuyu hala kullanıyor musun, memnun kaldın mı?
Hala kullanıyorum ve aldığım günden beri aşırı derecede memnunum. Almayı düşünüyorsanız eğer kesinlikle tavsiye edebilirim.
KLIM Cyclone öneririm. Türkiye'de satisi yok ama Amazon'dan siparis edebilirsiniz. Parasini son kurusuna kadar hak ediyor ayrica fiyati cok uygun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Öneriniz için teşekkürler ama Cooler Master almış bulunmaktayım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı