Laptop Soğutucu tavsiyesi

Fatih1337

Kilopat
Daha fazla  
Elimde yeni almış olduğum MSI GE62 6QF modeli var. Bir soğutucu almayı düşünüyorum, kullanmış olduğunuz ve memnun kaldığınız bir soğutucu öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
7 aydır kullanıyorum, memnunum. Fiyatının aldığımdan 250 tl fazla olması dışında olumsuz yanı yok. (230 liraya almıştım şu an 480 lira)

Eğer yaparım, hoşuma gider dersen 80-90tlye efsane bir soğutucu yapabilirsin. Ben şahsen kendim yaptım yurttan bir arkadaşım 240-250tlye aldı en basitinden elini fanların üstüne koyduğunda onun ki hafif bir esinti verirken benim ki rüzgar veriyormuş gibi oluyor.

Eğer yaparım, hoşuma gider dersen 80-90TL'ye efsane bir soğutucu yapabilirsin. Ben şahsen kendim yaptım yurttan bir arkadaşım 240-250TL'ye aldı en basitinden elini fanların üstüne koyduğunda onun ki hafif bir esinti verirken benim ki rüzgar veriyormuş gibi oluyor.

Nasıl yapabileceğimi bilmiyorum nereden bulabilirim ya da öğrenebilirim.

Nasıl yapabileceğimi bilmiyorum nereden bulabilirim ya da öğrenebilirim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
(TÜRK)
Peki ya bu videodakileri evde yapabilir misin? (Tahtadan yaptığı hariç :)) Tabii ki zor olacaktır. Ben 110 tlye corsairin fanlarından birini almıştım indirimdeyken ve eski kasamı (12 yılı vardır) kullanmadığım için içerisinde ki eski fanları söküp temizledim. Tahtalardan bir sistem kurdum masa şeklinde düşünebilisin dört ayağı var, yerden biraz yüksek ve üst yüzünde 3 tane fanın sığacağı (corsairin fanı büyüktü) şekilde her fana ait boşluklar var. Fanları güzelce yuvalarına oturttum eski kullanmadığım bir mousenin usb kablosunu kesip kontrol kalemiyle hangi uç artı hangi uç eksi olduğunu belirledikten sonra güzelce kabloları birbirine ekledim ve soğutucum hazırdı. Evet komik bir çözüm yöntemi fakat ev ortamında daha iyisini yapamazdım videoda ki gibi tek tek her şeyi kesip edip bir şey de yapamazdım. Fanlar masanın üzerinden yaklaşık olarak 4cm yüksek, laptopta fanlardan yaklaşık 1-2cm yüksek fanlar rahat bir şekilde hava alıyorlar ve deli gibi üflüyorlar. Tek sıkıntı şu oldu fanları tam verimle kullanamıyorum yani usbden 9volt akım alabiliyorum daha fazla akım alabilirsem fanların soğutma oranı da artacaktır ve şu anda cooler masterın soğutucusundan daha iyi soğuttuğunu söyleyebilirim. Eğer imkanın varsa benim gibi tahta yerine videoda ki adamın pvc boruyla yaptığı gibi bir şey de yapabilirsin benim ki görsel anlamda rezalet oldu ama ileride kendi evime vs. çıkarsam büyük ihtimalle pvc boruyla yapıp boyarım diye düşünüyorum :)

Hocam fan fiyatlarına baktım da çok pahalanmış benim aldığım zamanlarda fiyatları ucuzdu + indirime getirmiştim. 1x200mm 2x120mm fan kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı