Laptop soğutucuları bilgisayara zarar verir?

2 yıl önce aldığım laptop soğutucusunu hala kullanıyorum performans artışı ve sıcaklık düşüşü oldu laptop yerine 5V bir adaptör bulup ona taktım hiçbir sorun yok

Çok gereksiz, para tuzağı. Hiçbir işe yaramadığı gibi ancak makinenizin daha çok tozlanmasına sebep olur.

Yok hocam öyle bir şey. USB portlarının güç beslemeleri anakart üzerinde CPU ve GPU hattından bağımsızdır.

Bağımlıdır herhangi bir kısa devrede bilgisayar anakart elektrik kaçağı moduna girer.

Ben onu kastetmiyorum. Kısa devre anında elbette sistem kapanır. USB portlarına giden 5V gerilim bilgisayarın asıl komponentlerinden farklı güç hattına sahiptir. CPU ve GPU için ayrı regülatörler, USB portları için ayrı regülatörler kullanılır. Kullanılacak FET tipleri çıkış akımına göre değişmektedir.

Sizin bildiğinizden farklı olarak standart 5V 0.5A USB voltajı sağlayan regülatör ne CPU'yu besler ne GPU'yu ne de bilumum komponentleri.
2 yıl önce aldığım laptop soğutucusunu hala kullanıyorum performans artışı ve sıcaklık düşüşü oldu laptop yerine 5V bir adaptör bulup ona taktım hiçbir sorun yok
Kastettiğiniz şey baş ağrısı olan insana sebebini bilmeden ağrı kesici verip şikayeti gidermek.

Tüm komponentlerin hatasız olması dahilinde sistem temizliği, macun yenilemesi yaparak çok daha iyi sonuçlar elde edersiniz.

Ben onu kastetmiyorum. Kısa devre anında elbette sistem kapanır. USB portlarına giden 5V gerilim bilgisayarın asıl komponentlerinden farklı güç hattına sahiptir. CPU ve GPU için ayrı regülatörler, USB portları için ayrı regülatörler kullanılır. Kullanılacak FET tipleri çıkış akımına göre değişmektedir.

Sizin bildiğinizden farklı olarak standart 5V 0.5A USB voltajı sağlayan regülatör ne CPU'yu besler ne GPU'yu ne de bilumum komponentleri.

Kastettiğiniz şey baş ağrısı olan insana sebebini bilmeden ağrı kesici verip şikayeti gidermek.

Tüm komponentlerin hatasız olması dahilinde sistem temizliği, macun yenilemesi yaparak çok daha iyi sonuçlar elde edersiniz.

Sistemi yeni temizledim ama yine de fark ediyor modelden modele değişir bazıları dandik fan kullanır hava üfler mi üflemez mi dersin ama benim kullandığım model pöfür pöfür hava üflüyor ve 2 yıl önce 80 TL'ye almıştım

Önemli olan zaten alttan hava alması. Sadece stand alırsanız soğutucunun etkisinin neredeyse tamamını görürsünüz.

Yukarıda da yazdım şimdi de yazıyorum modelden modele değişir benimki gayet fazla hava üflüyor biri neredeyse hiç üflemez biri ortalama üfler biri pöfür pöfür üfler illa birinde işe yaramadı diye tüm modelleri kötülemeyin

Yukarıda da yazdım şimdi de yazıyorum modelden modele değişir benimki gayet fazla hava üflüyor biri neredeyse hiç üflemez biri ortalama üfler biri pöfür pöfür üfler illa birinde işe yaramadı diye tüm modelleri kötülemeyin.

Hocam vakumlu olanlar hariç işe yaramıyor.

Geri
Yukarı