Laptop soğutucuları işe yarar mı?

bugrasarac

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarım RDR2 gibi yüksek grafikli oyunlar oynarken ısınıyor. Bu da FPS düşmesi gibi sorunlara yol açıyor. Frisby, Rampage gibi markaların soğutucularını gördüm ancak hiç kullanmadığım için işe yarar mı bilmiyorum. Bunlar bilgisayarın ısınmasını bir ölçüde de olsa engeller mi? Soğutucu öneriniz var mı?

Tabiki önce temizlik. Kaliteli bir macun kullanın. Termal padlarinizi kontrol edin. Soğutucunun en büyük avantajı laptopların hava giriş-çıkış mazgalları altında olduğu için sağlıklı hava sirkilasyonu yapamıyor. Yerden biraz yükseltip altında boşluk oluşkuracak ortalama bir şey alırsan faydası olur. Ama çok büyük bi etki bekleme.

Arkadaşlar bilgisayarım RDR2 gibi yüksek grafikli oyunlar oynarken ısınıyor. Bu da FPS düşmesi gibi sorunlara yol açıyor. Frisby, Rampage gibi markaların soğutucularını gördüm ancak hiç kullanmadığım için işe yarar mı bilmiyorum. Bunlar bilgisayarın ısınmasını bir ölçüde de olsa engeller mi? Soğutucu öneriniz var mı?

Işe yarıyor aktif olarak Rampage AD-RC 4 kullanıyorum. Oyun oynarken büyük bir etki ettiği söylenebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı