Laptop soğutucuları işe yarıyor mu?

Yaklaşık 10 dakikadır oyundayım, değerler 3 aşağı 5 yukarı sessiz modda aynı.

1672857436965.png

1672857455301.png

Şuan ki ısısı için soruyorum cihazın modeli nedir?. Güzel bir soğutma istiyorsan 2 tane fan alıp cihazın hava aldığı yerlere koyabilirsin en etkili şekilde o soğutur tabi oda ekstrem bir örnek.
Asus Rog Strix G531GU. i5-9300H ve GTX 1660 Ti var.

Kaliteli bir macun ve fan temizliği bence büyük ölçüde çözer. Fakat bu konularda bilginiz yoksa kendiniz yapmanızı pek tavsiye etmem.

Kaliteli bir macun ve fan temizliği bence büyük ölçüde çözer. Fakat bu konularda bilginiz yoksa kendiniz yapmanızı pek tavsiye etmem.
Hocam technopat'ın 2 tane videosu var konuyla ilgili onları izledim, yine de yapmalı mıyım sizce yoksa başka bir çözüm mu aramalıyım?

1672950644551.png

Ürünleri sepete ekledim yakında alırım eğer yapın diyorsanız.

@OnurOfc hocam termal macunu aldım, uyguladım ancak çok fark olmadı sıcaklık konusunda. Fanlar daha sessiz çalışıyor yine de.

Sessiz modda 5-10 dakika oynadım.
1673277788035.png

Son düzenleme:
Hocam technopat'ın 2 tane videosu var konuyla ilgili onları izledim, yine de yapmalı mıyım sizce yoksa başka bir çözüm mu aramalıyım?

Eki Görüntüle 1624075

Ürünleri sepete ekledim yakında alırım eğer yapın diyorsanız.

@OnurOfc hocam termal macunu aldım, uyguladım ancak çok fark olmadı sıcaklık konusunda. Fanlar daha sessiz çalışıyor yine de.

Sessiz modda 5-10 dakika oynadım.
Eki Görüntüle 1627827
Sessiz modda nasıl 70 derece aklım almıyor. Performans modunda deneyin birde farkı görürsünüz.

Sessiz modda nasıl 70 derece aklım almıyor. Performans modunda deneyin birde farkı görürsünüz.
Hocam birazdan test ederim de ben şeyi düşünüyorum farkettiyseniz fanlar daha sessiz çalışıyor dedim. Yani yüksek ihtimal sistem kendini 70 dereceye adapte etmeye çalışıyor olabilir.

Test ettim, inanılmaz fazla fark etmedi ancak yine de işe yarıyor.

Performans Modu;
1673538244128.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı