Laptop Soğutucuları İşe Yarıyor Mu?

Yararlı mı?

• Oy verenlerin toplamı
    57
Laptop soğutuculardaki esas işe yarayan koydukları fan değil yaptığı yükseltme aşağıdaki havalandırma kanallarını rahatlatıyor bir nevi ben fanı kapalı kullanıyordum masada düz kullandığımdan 10 dereceden fazla fark oluyordu. Adam yatağa yorganın üstüne koymuş bu ısınıyor diyor dedim kapat ağzını burnunu bakalım sen ne olacaksın bir nevi aynı şey. Köşelerine güzel tahta koyup yükseltsen bile büyük fark elde edersin.

Stand şeklindeki soğutucularda kaç fan olursa olsun soğutmuyor. Sadece laptopun altındaki hava çıkışlarını havaya kaldırdığı için laptop daha rahat hava tahliyesi yapıyor.

Eki Görüntüle 596494

Bu soğutucuların işe yaradığını düşünüyorum. Diğerleri dış plastiği soğuturken bu direkt ısıyı dışarıya aktarıyor.
Ama bu ürün gerçekten baya baya işe yarıyor, uzun süre kullandım.

Ben şahsen laptopun altına hava akışı daha iyi olsun diye bir kitap koyuyorum ki bence soğutuculardan daha yararlı. Aslında biraz da farkındalık için açtım bu konuyu çaktırmayın 😁
Eki Görüntüle 596494

Bu soğutucuların işe yaradığını düşünüyorum. Diğerleri dış plastiği soğuturken bu direkt ısıyı dışarıya aktarıyor.
Ben bu ürünü biraz araştırdım ama piyasada yok gibi. Türkiye'de satılmıyor mu artık acaba?

Düzgün bir soğutucu kullanırsanız kısmen işe yarıyor ama ısınan bilgisayar yine ısınır. Fan evet, belirli bir yere kadar etki eder ama sistemde dandik bir termal macun kullanıp ısı düzgün bir şekilde iletilemezse yine etkisiz kalır.

Yani fan bir etken ama tek başına değil.

Son düzenleme:
Hayır diyenler 40 liralık Frisby notebook soğutucu kullanmış herhalde. Tabii ki işe yarıyor. Almışken kaliteli bir ürün almanız gerekiyor.
Ne kadar kalitelisini alırsanız alın laptopun hava çıkışına hava üflemek cihazı ne kadar serinletebilir? Sadece altını zeminden kaldırarak hava çıkışını kolay hale getiriyorsunuz o kadar. Yeni çıkan gaming laptop modellerin çoğunda da kapağı açınca laptopun altını havaya kaldıracak şekilde bir tasarım mevcut.

Ben şahsen laptopun altına hava akışı daha iyi olsun diye bir kitap koyuyorum ki bence soğutuculardan daha yararlı. Aslında biraz da farkındalık için açtım bu konuyu çaktırmayın 😁

Ben bu ürünü biraz araştırdım ama piyasada yok gibi. Türkiye'de satılmıyor mu artık acaba?
Vakumlu laptop soğutucu diye aratmanız gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı