Laptop soğutucunun etkisi var mıdır?

ddavyjones

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dizüstü bilgisayardan CS oynuyorum. 130-60 FPS arasında gidip geliyor değerlerim. Giriş seviye bir laptop soğutucu bana FPS kazandırır mı? Tek fanlı ve laptop yükseltici standı var. Ayrıca bilgisayarımın kasasında delik yok yani altı düz plastik bu aklımı karıştırıyor.

Arkadaşlar dizüstü bilgisayardan CS oynuyorum. 130-60 FPS arasında gidip geliyor değerlerim. Giriş seviye bir laptop soğutucu bana FPS kazandırır mı? Tek fanlı ve laptop yükseltici standı var. Ayrıca bilgisayarımın kasasında delik yok yani altı düz plastik bu aklımı karıştırıyor.

Fanlar ekrana doğru olabilir mi hocam?

Düşük sistemlerde fayda sağlayabilir ama en fazla 3 derece. Oyuncu laptoplarında ise faydası yok. Oyuncu laptoplarının altında boşluk olması yetiyor.

Fanlar ekrana doğru olabilir mi hocam?
Fan 1 tane yan tarafta var. Oyuncu laptopu değil.

Düşük sistemlerde fayda sağlayabilir ama en fazla 3 derece. Oyuncu laptoplarında ise faydası yok. Oyuncu laptoplarının altında boşluk olması yetiyor.
Hocam sistemim düşük denilebilir. Amd apu sistem kullanıyorum ve gpu sıcaklıklarım 60 derecelerde. 3-5 derecelik bi düşüş bana fps kazandırır mı?

Son düzenleme:
Fan 1 tane yan tarafta var. Oyuncu laptopu değil.

Hocam sistemim düşük denilebilir. AMD APU sistem kullanıyorum ve GPU sıcaklıklarım 60 derecelerde. 3-5 derecelik bir düşüş bana FPS kazandırır mı?

FPS kazandırmaz belki çok hafif stabilite sağlar ki ani düşüşler olmasın diye. Yine de kesin değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı