Laptop soğutucusu toza sebep olur mu?

Seztan

Hectopat
Merhaba, geçtiğimiz günlerde uygun fiyatlı bir laptop soğutucusu aldım. Ancak çok fazla işe yaradıklarını düşünmüyorum. 4-5 derece ısı düşmesine sebep oluyor. Bir yandan da stand görevi gördüğü ve laptopun yüksekte durduğundan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Yine de oyunlarda kullanmayı düşünüyorum. Asıl soruma gelecek olursam. Soğutucu uzun kullanımda bilgisayarın içine toz gönderimi yapar mı? Sadece stand olarak mı kullanmalıyım? 7 8 ayda bir termal macun değişimi ve toz temizliği yapıyorum.

7-8 ayda bir cihazın bakımlarını yaptığınıza göre sorun olmaz. Toza sebep olacaktır içeri sürekli hava üflediği için ama bu 2 yıl ve üzeri kullanımda rahatsız hale gelir anca.

4 aydır kullanıyorum daha yeni açıp baktım tozlanma yapmıyor aksine daha az tozlanmış , sebebini bilmiyorum ama birkaç kademe yukarda kullanınca tozlar soğutucunun altında birikiyor pc ye gireceğine belki de ondandır. Ayrıca normal kullanımda gerçekten de derece anlamında pek işe yaramıyorlar , sadece oyunlarda cooler boost açıkken etkisi oluyor o da yerden yüksekte olduğu için bu yüzden sadece oyunlarda açıyorum fanları yoksa sesi çekilmez. bu arada laptop modeli nedir ?

4 aydır kullanıyorum daha yeni açıp baktım tozlanma yapmıyor aksine daha az tozlanmış, sebebini bilmiyorum ama birkaç kademe yukarıda kullanınca tozlar soğutucunun altında birikiyor PC'ye gireceğine belki de ondandır. Ayrıca normal kullanımda gerçekten de derece anlamında pek işe yaramıyorlar, sadece oyunlarda cooler Boost açıkken etkisi oluyor o da yerden yüksekte olduğu için bu yüzden sadece oyunlarda açıyorum fanları yoksa sesi çekilmez. Bu arada laptop modeli nedir?

HP Pavilion 15-EC008NT - AMD işlemcili olduğundan hayli ile sesli çalışan bir laptop. Ama kullanım sırasında genelde kulaklık ile kullanım sağladığım için benim için sorun olmuyor. Evet normal kullanımda kullanmak bana da saçma gelmişti. İşlemcimin çok ısındığı oyunlarda kullanmayı düşünüyorum. Stand görevi görmeleri benim için yeterli şu anlık.

Geri
Yukarı