Laptop soğutucusu vs laptop standı

terileptil

Kilopat
Yer
Ankara
Merhaba. Yeni bir gaming laptop (16.1 inç) satın aldım fakat elimde herhangi bir yükseltici olmadığı için masada kullanmam gerekiyor. Zeminde kullanmanın sıcaklığa olumsuz etkisi olacağını düşündüğüm için laptop'a soğutucu almayı düşünüyordum fakat çoğu kişi laptop soğutucularının bir işe yaramadığını söylüyor. Sadece yükseltici amaçlı bir laptop standı alsam soğutucu ile benzer bir performans verir mi sizce?

Tavsiye edebileceğiniz soğutucu veya stand varsa link bırakabilirsiniz. Teşekkürler.

Merhaba. Yeni bir gaming laptop (16.1 inç) satın aldım fakat elimde herhangi bir yükseltici olmadığı için masada kullanmam gerekiyor. Zeminde kullanmanın sıcaklığa olumsuz etkisi olacağını düşündüğüm için laptopa soğutucu almayı düşünüyordum fakat çoğu kişi laptop soğutucularının bir işe yaramadığını söylüyor. Sadece yükseltici amaçlı bir laptop standı alsam soğutucu ile benzer bir performans verir mi sizce?

Tavsiye edebileceğiniz soğutucu veya stant varsa link bırakabilirsiniz. Teşekkürler.

Stant almakta bana boş geliyor. Zaten soğutucu alınca hem yükselmiş olacak hem de ekstra illaki performans artışı olacaktır. Ancak tabii ki çok bir şey beklememek lazım önemli olan cihazın içindeki fanların işlevli haline getirmek. Yaz aylarında da laptoplarda özellikle kalitesiz termal iletkenliği düşük olan termal macunlarında problem çıkarıyor. Bütçe nedir ayrıca? Eğer uyarsa Zalman marka önerebilirim vatan da satılıyor. Kalitelidir.

Stant almakta bana boş geliyor. Zaten soğutucu alınca hem yükselmiş olacak hem de ekstra illaki performans artışı olacaktır. Ancak tabii ki çok bir şey beklememek lazım önemli olan cihazın içindeki fanların işlevli haline getirmek. Yaz aylarında da laptoplarda özellikle kalitesiz termal iletkenliği düşük olan termal macunlarında problem çıkarıyor. Bütçe nedir ayrıca? Eğer uyarsa Zalman marka önerebilirim vatan da satılıyor. Kalitelidir.

Soğutucular ekstra fan sesi ekler mi diye düşündürüyor biraz ama asıl mesele kaliteli soğutucuların pahalı olması. Zalman'a hepsiburada'dan baktım 900 küsür TL ama standlar 200-300 TL civarına bulunabiliyor. 300-400 TL bandında soğutucular da var ama onlar da kalitesiz gibi duruyor dediğim gibi fan sesi falan olursa diye çekindim biraz almaya. Net bir bütçem yok ama 300-400 civarına halledebilirsem iyi olur.

Mesela şu soğutucu işimi görür mü?

Soğutucular ekstra fan sesi ekler mi diye düşündürüyor biraz ama asıl mesele kaliteli soğutucuların pahalı olması. Zalman'a Hepsiburada'dan baktım 900 küsur TL ama standlar 200-300 TL civarına bulunabiliyor. 300-400 TL bandında soğutucular da var ama onlar da kalitesiz gibi duruyor dediğim gibi fan sesi falan olursa diye çekindim biraz almaya. Net bir bütçem yok ama 300-400 civarına halledebilirsem iyi olur.

Mesela şu soğutucu işimi görür mü?

Görür elbette örnek olarak verdim normalde o kadar bütçeye bile gerek yok. Burada asıl amacımız laptopun ekstra olarak hem hava akışı olmasını sağlamak hem de yüksekliğini ayarlamak. Plastik olmadığı için de ekstra olarak ısınma sorunu da olmaz. Laptop ekran inc de rahatlıkla yetiyor normalde 1.7 inc üzeriyi miş sizinki 16 inç. Olduğu için daha iyi olacaktır.

Geri
Yukarı