Laptop standı vs laptop soğutucu

Bu modül ne kadar güzelmiş, çok hoşuma gitti. Fiyatı da çok değil. Çıkış olarak baksimum kaç v verebiliyor? Fan maksium 12v destekliyor. Bir de ürün açıklamasında çok yüklenmeyin yazılmış. Elektrik işinden çok anlamam ama elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Çıkış voltajı 8 yazılmış ama tam anlıyamadım.

Eki Görüntüle 2126700
Hocam bildiğiniz USB'den aldığınız 5v'u 9v olarak çıktı alıyor. Yani bir kasa fanını potansiyelinin %60-70'ine kadar kullanabiliyorsunuz. Ben 5V harici bir güç beslemesi yaomıyorum çünkü evde kenarda duran bir şarj aletine bağlı. 2 girişli olması da güzel. Ama Micro Usb girişi çok çabuk kopuyor yerinden. Dikkatli kullanmak lazım. Fakat potansiyometresi harika çalışıyor.

Şöyle yapılan sistemler normal soğutuculardan kat kat daha iyi çalışıyor.
Tozu çekmesi dışında evet bir sıkıntı yok. Hele ki bendeki eski sistem bir Mac ve özellikle bu şekilde hem klavye tarafını hem de alt metal yüzeyini birlikte soğutuyorum.

Konu sahibi eğer elinde fazladan bir kasa fanı varsa bu kontrolcüden alması ve evde kenarda atıl duran bir Usb kablosunun ucunu keserek fanın artı ve eksisine doğru balaması yeterli. Geri kalan eldeki malzemelerle de laptopu yükseltme ve benzeri şekilde ilerleyebilir. Kişinin yaratıcılığına kalmış. En ekonomik bu şekilde oluyor.

Hocam bildiğiniz USB'den aldığınız 5V'u 9V olarak çıktı alıyor. Yani bir kasa fanını potansiyelinin %60-70'ine kadar kullanabiliyorsunuz. Ben 5V harici bir güç beslemesi yaomıyorum çünkü evde kenarda duran bir şarj aletine bağlı. 2 girişli olması da güzel. Ama Micro USB girişi çok çabuk kopuyor yerinden. Dikkatli kullanmak lazım. Fakat potansiyometresi harika çalışıyor.

Tozu çekmesi dışında evet bir sıkıntı yok. Hele ki bendeki eski sistem bir Mac ve özellikle bu şekilde hem klavye tarafını hem de alt metal yüzeyini birlikte soğutuyorum.

Anladım. Çok yüklenmeyin dediği bağladığımız adaptörden bahsediyor herhalde, yoksa çıkışı ayarlarken fazla açmamamızı mı belirtiyor?

Evet toz çekmesi aşıtı kötü bir şey. Cihazımda hem toz filtresi yok içi tozlanıyor hem de standın altı 2 haftada bir aşırı tozlanıyor.

Çıkışı abansanız da zaten 9v üzeri vermiyor ve onun için üretilmiş bir ürün. Ben senelerdir kullanırım. Bir sıkıntı çıkmadı. Toz filtresi çok kolay. Bileğe kadar olan siyah bir kadın çorabı alıyorsunuz 10-15 liraya ve ağız kısmını fana geçirip uç kısmını da düğümleyip kesiyorsunuz. Alın size süper toz filtresi. Ne kadar gergin tutarsanız o kadar hava geçirir.

1708959931135.png

Çıkışı abansanız da zaten 9V üzeri vermiyor ve onun için üretilmiş bir ürün. Ben senelerdir kullanırım. Bir sıkıntı çıkmadı. Toz filtresi çok kolay. Bileğe kadar olan siyah bir kadın çorabı alıyorsunuz 10-15 liraya ve ağız kısmını fana geçirip uç kısmını da düğümleyip kesiyorsunuz. Alın size süper toz filtresi. Ne kadar gergin tutarsanız o kadar hava geçirir.

Eki Görüntüle 2126713

Güzel fikir uygulanabilir. Ama hava geçirmez diye endişe duyuyorum. Bir de bu modükün kargo parası çok fazla. :D Daha ucuzu yok mu?

Güzel fikir uygulanabilir. Ama hava geçirmez diye endişe duyuyorum. Bir de bu modükün kargo parası çok fazla. :D Daha ucuzu yok mu?
9v verince fan hızı yeterli gelir havayı çekecek kadar.

9V verince fan hızı yeterli gelir havayı çekecek kadar.

Anladım teşekkür ediyorum. N11'deki uygun geldi. Umarım ürün çalışır vaziyette gelir. Ürün elime ulaştığında unutmazsam buraya güncelleme atarım.

Altı açık standlar tek başına bile işe yarıyor. Ama benim yaptığım gibi standın altına bir adet fan eklerseniz bayağı etki eder. Fansız 85 90 dereceleri gören işlemci fan ile 70 dereceyi geçmiyor.

Eki Görüntüle 2126692

Şimdilik attığım 2. fotoğraftaki ürünü almayı düşünüyorum hocam arkası açık olduğu için fakat ısı yine yüksek olursa sizin yaptığınız gibi bir fan ekleyebilirim teşekkürler yorumunuz için.

9V verince fan hızı yeterli gelir havayı çekecek kadar.

Ürün elime ulaştı. Çok iyi çalışıyor en az 5 6 derece fark etti. Artık cihaz hemen kendi fanını açmıyor. Şimdi toz filtresi yapacağım çok fazla toz toplamasın diye.

Geri
Yukarı