Laptop soğutucusunu son hızda çalıştırmak zararlı mı?

AlicanKn

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben daha 2 gün önce soğutucu aldım Frisby ve oyun oynuyorum, çoğunlukla 8-9 saat son hızda çalışıyor.
6 kademe var ve 6. kademede çalışıyor, soğutucu bozulur mu? Ayrıca soğutucu laptopu tozlandırır mı? Aktif kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bozulmaz. Ancak ömrü azalır tabii ki ama ömrü azalır diye kullanmamak saçmalık olur önemli bir şey olmaz. Tabii fanın çok işe yaradığını dusunmuyorum ben laptopu yukarı doğru kaldirsanızda fark eder.

Ben kullanıyorum 15-20 derece düşürüyor benim laptobun fanı bozuk çalışmıyor 2 defa değiştirdim gene bozuluyor böyle bıraktım hem sessiz hem soğutuyor işte öyle idare ediyom.
Son hızda kullanmak bence zarar vermez

Ben kullanıyorum 15-20 derece düşürüyor benim laptopun fanı bozuk çalışmıyor 2 defa değiştirdim gene bozuluyor böyle bıraktım hem sessiz hem soğutuyor işte öyle idare ediyorum.
Son hızda kullanmak bence zarar vermez

15-20 derece az degilmi kardesim? Soyle bir 50 derece dusurmuyorsa ben ona sogutucu demem (!) gozunuzu seveyim destekli atin bir dahaki sefer.

Bir faydasını görüyor musun? Kaç derece düşürüyor sıcaklığı.
Gördüm 10 derece 11 derece fayda gördüm

Bozulmaz. Ancak ömrü azalır tabii ki ama ömrü azalır diye kullanmamak saçmalık olur önemli bir şey olmaz. Tabii fanın çok işe yaradığını dusunmuyorum ben laptopu yukarı doğru kaldirsanızda fark eder.
Ömrünü ne kadar azaltır sence?

Gördüm 10 derece 11 derece fayda gördüm

Ömrünü ne kadar azaltır sence?

Öyle bir azaltma değil ancak 5 yıl kullanacaksın 4.5 yıl kullanırsın. Tum fanlar için geçerli o. Ancak çok da önemli değil bir sorun teşkil etmiyor. Tabii dediğim gibi laptopu yukarı kaldırdığı için fark ediyor fanı açmadan deneyin fark ediyor mu yazın. Bosuna gürültü oluyor bence fan.

Yeni konular

Geri
Yukarı