Laptop SSD giriş yeri farkı

FoxinTheBox

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Yeni adlığım laptopa ilk fırsatta SSD takmayı düşünüyorum fakat geçene RAM yükseltmek için içini açtığımda internette izlediğim diğer videolardan farklı olarak SSD yeri diğer taraftaydı. Aşağıda attığım 1.resimde benim PC'nin içi ve orada SSD solda ve uzun olan, 2.resimdeki ise internette izlediğim diğer bütün kanallarda sağda ve küçük yuvada SSD. Ben şimdi SSD veya HDD takmak istersen sol tarafa onun üstüne takmam bayağı zor hard diski. Bende hızı da iyi olduğu için 1 tane SSD almayı düşünüyorum ama küçük olanla diğer uzun olanın bir farkı var mı?
1.resimde ki ssd
1.jpg
- 2.resimdeki ssd
2.jpg

Arkadaşlar merhaba. Yeni adlığım laptopa ilk fırsatta SSD takmayı düşünüyorum fakat geçene RAM yükseltmek için içini açtığımda internette izlediğim diğer videolardan farklı olarak SSD yeri diğer taraftaydı. Aşağıda attığım 1.resimde benim PC'nin içi ve orada SSD solda ve uzun olan, 2.resimdeki ise internette izlediğim diğer bütün kanallarda sağda ve küçük yuvada SSD. Ben şimdi SSD veya HDD takmak istersen sol tarafa onun üstüne takmam bayağı zor hard diski. Bende hızı da iyi olduğu için 1 tane SSD almayı düşünüyorum ama küçük olanla diğer uzun olanın bir farkı var mı?
1.resimde ki ssd
Eki Görüntüle 1325082- 2.resimdeki ssd
Eki Görüntüle 1325083
İlk resimdeki PC sizinse ordaki küçük olan yere M.2 SSD takacaksınız, ama gördüğüm kadarıyla boyutu kısa olduğundan 2242 M.2 SSD almanız lazım.

2 PC de de yanlış görmüyorsam 2 tane M.2 1 tane SATA girişi var marka model farklı ise farklı girişler kullanılmış olabilir diğer slotu kullanırsınız siz de boş olan.

Evet ilk resimdeki benim pc. Bende diğer slot kullanılmış küçük slot boş olduğu için ona uygun olanı nasıl bulacağımı bilmiyordum ama 2242 boyutunda olanmış öğrenmiş oldum. ikisi arasında bir performans farkı yok değil mi?
yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar <3
@FlyingHopes @356280 @Mehmet2131

1.resimde ki ssd
Eki Görüntüle 1325082- 2.resimdeki ssd
Eki Görüntüle 1325083

SSD degil o Wireless modulu. Yani buyuk ihtimalle oyle. Yok yok benim hatam herhalde Wireless modulu boardin uzerine lehimli.

Evet ilk resimdeki benim PC. Bende diğer slot kullanılmış küçük slot boş olduğu için ona uygun olanı nasıl bulacağımı bilmiyordum ama 2242 boyutunda olanmış öğrenmiş oldum. İkisi arasında bir performans farkı yok değil mi?
Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar <3
@FlyingHopes @356280 @Mehmet2131

Herhangi bir fark olmuyor genelde sadece SSD depolama boyutu küçük olduğunda firmalar maliyet açısından küçük SSD üretiyor doğru boyuttaki SSD'yi alıp takmanız yeterli olur.
SSD degil o Wireless modulu. Yani buyuk ihtimalle oyle.

Wierless modülü bataryanın Lenovo yazısının üzerinde kalıyor hatta kablo da bağlı.

SSD degil o Wireless modulu. Yani buyuk ihtimalle oyle. Yok yok benim hatam herhalde Wireless modulu boardin uzerine lehimli.
Wireless modülü genellikle 2230 boyutunda olur ve lehimli olur genellikle.
İkisi arasında bir performans farkı yok değil mi?
Hayır sadece görünüş farkı olur, arkadaşın da dediği gibi maliyet açısından kısa tutulur.

Yeni konular

Geri
Yukarı