Laptop SSD montajı için ne yapılması gerekir?

Cisco Roman

Decapat
Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. 350TL bütçem var. Laptop'a SSD alacağım ama neye göre seçeceğim sadece hafızasına göre mi seçim yapacağım? Bir de o çıkan HDD'yi harici olarak nasıl kullanabilirim? Çünkü sadece SSD'nin depolama alanı yetmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer M.2 slotu varsa HDD'ye dokunmadan takabilirsiniz. Yoksa SATA SSD ve HDD Caddy alıp DVD girişine takmalısınız. Bu işlemde tavsiyem HDD'yi aldığınız caddy'e, SSD'yi normal SATA slotuna takmanızdır. 12,7 mi, 9,5 mm mi olduğunu öğrenirseniz ona göre alırsınız.
9,5 mm
12,7 mm

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. 350TL bütçem var. Laptop'a SSD alacağım ama neye göre seçeceğim sadece hafızasına göre mi seçim yapacağım? Bir de o çıkan HDD'yi harici olarak nasıl kullanabilirim? Çünkü sadece SSD'nin depolama alanı yetmez.

Tavsiyem 3D NAND yongalarına sahiptir ibaresi bulunan SSD seçmen. Onun dışında ürüne verilen garanti süresi ne kadar yüksekse üretici ürününün bozulmayacağına o kadar güveniyordur demektir. Özelliklerden MTBF değerinin yüksek olması da bozulmayacağı konusunda tahmini bir değer verebilir.

Boş 2.5" HDD kutuları var onlardan alıp çıkan HDD'yi USB 3.0 veya 2.0'lı bir kutuya koyabilirsin ya da DVD sürücü varsa bilgisayarında onu söküp onun yerinde HDD Caddy aparatı takıp HDD'yi oraya gizleyebilirsin.

Kaliteli markalara yönelmeniz sizin yararınıza olur. Örneğin Kingston, Samsung veya Crucial gibi markalara bakabilirsiniz. Daha ucuz markaların SSD'si uzun ömürlü olmuyor ve okuma - yazma hızları kısa zamanda düşmeye başlıyor. Kapasitesi de size kalmış.

Çıkan HDD'yi ister HDD Caddy yardımıyla DVD sürücüsü yuvasında ister HDD kutusu yardımıyla USB olarak kullanabilirsiniz.

Bunu nasıl öğreneceğim peki.
Bilgisayarının marka ve modelini belirtebilirsen bizde internetten teknik detaylarına bakabiliriz.
M.2 slotu yoksa benim tavsiyem CD ROM'un yerine takman.

Yeni konular

Geri
Yukarı