Laptop temizlendikten sonra açılmıyor

Tamer Angin

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba laptopumu temizledim ama açılmıyor sadece vidaları söküp fanları kulak çöpüyle temziledim sonra termal macun eski ve her yere akmış diye onu temizleyip kapattım. Şimdi açmayı deneyince (kabloyla bağlıyken) pil göstergesi kırmızı yanıp sönüyor 5 sn falan yanıyor sanırım ne yapmam lazım.

Merhaba laptopumu temizledim ama açılmıyor sadece vidaları söküp fanları kulak çöpüyle temziledim sonra termal macun eski ve her yere akmış diye onu temizleyip kapattım. Şimdi açmayı deneyince (kabloyla bağlıyken) pil göstergesi kırmızı yanıp sönüyor 5 sn falan yanıyor sanırım ne yapmam lazım.

Onun içinde güç tuşuna bağlı kabloyu sökmus olabilirsin.

Hocam pili çıkarıp taktıysanız normaldir. Cihazınızı yaklaşık olarak 5dk kadar şarja takılı bekletip öyle açın.

İşlemci üzerindeki termal macunu tamamen sildiniz mi?
Fan kablosunu çıkarmış mıydınız?

İşlemci üzerindeki termal macunu silerseniz ısı direkt 100lere ulaşır ama normalde açılması gerekiyor. Açılıp ısınınca kapatır. Kasanın kapağı açık şekilde fotoğraf atabilirsiniz.

İşlemci üzerindeki termal macunu tamamen sildiniz mi?
Fan kablosunu çıkarmış mıydınız?

İşlemci üzerindeki termal macunu silerseniz ısı direkt 100lere ulaşır ama normalde açılması gerekiyor. Açılıp ısınınca kapatır. Kasanın kapağı açık şekilde fotoğraf atabilirsiniz.
Kabloları ellemedim ama şu siyah kısmıda açmıştım

Onun içinde güç tuşuna bağlı kabloyu sökmus olabilirsin.
Nasıl takıcam nerde ki

Dosya Ekleri

• IMG_20240305_231858.jpg
    IMG_20240305_231858.jpg
    277 KB · Görüntüleme: 11
İşlemci macunu tamamen temizlenmiş, oraya 1 nohut tanesi kadar hatta daha az damlatmanız gerekiyor. Çıkardığınız kapağın üstünde soğutucu vardır onun üstünde macun varsa tamam.

Laptop güç tuşuna basınca ışıklar yanmıyorsa eğer, bataryanız çıkmış olabilir. Kabloyu takıp öyle deneyin.

İşlemci macunu tamamen temizlenmiş, oraya 1 nohut tanesi kadar hatta daha az damlatmanız gerekiyor. Çıkardığınız kapağın üstünde soğutucu vardır onun üstünde macun varsa tamam.

Laptop güç tuşuna basınca ışıklar yanmıyorsa eğer, bataryanız çıkmış olabilir. Kabloyu takıp öyle deneyin.
Işık kırmızı yanıp sönüyor. termal macun yok şuan gelince denicem

Şu an ben olsam yapacağım şeyleri yazayım.
Batarya tam oturmuş mu kontrol ederim.
Ramleri çıkarıp takarım
HDD kontrol ederim.

Sisteme güç gelmiyor gibi gözüküyor. Umarım statik elektrik kasaya yansımamıştır. Her ihtimale karşı bilen arkadaşınız varsa ona da gösterin.

Geri
Yukarı