Laptop temizliği nasıl yapılmalı?

cancka

Picopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX4080 - i9 13900HX - 32GB - Acer Predator Helios 16
Meslek
Müzisyen
Cihazın içinin bakımları periyodik olarak yaptırıyoruz diyelim. Macun değişimi falan bunun dışında günlük kullanımda dışta tozlanmalar için vs. ıslak mendil kullanıyorum. Sorun olur mu? Temizleme için ne önerirsiniz? Touchpad ve ekranın özellikle zarar görmemesi için.

Cihazın içinin bakımları periyodik olarak yaptırıyoruz diyelim. Macun değişimi falan bunun dışında günlük kullanımda dışta tozlanmalar için vs. ıslak mendil kullanıyorum. Sorun olur mu? Temizleme için ne önerirsiniz? Touchpad ve ekranın özellikle zarar görmemesi için.

Laptopu servis nasıl yapıyorsa sökün. Sonra fanları temizleyin (Fanların soğutucu bloğa temas eden yerde çok toz oluyor, silmeyi unutmayın). Tozları ıslak mendil ile sildikten sonra çok iyi kurulayın ve termal macun yenilemesi ve anakartın ve diğer parçaların da tozunu aldıktan sonra geri toplayın.

Islak mendilde su vardır zamanla oksitlenme yapacaktır.
Bunun yerine saflık düzeyi yüksek izopropil alkol kullanın.
Sprey şeklinde olanlar var pandemi sebebi ile bulmak daha kolay.
Spreyi kağıt peçeteye sıkın ve silin.

Eğer mevcutsa alkol bazlı köpükler var onları kullanmanız laptopunuzun sağlığı için önemlidir. Mevcut degilse yine alkol bazlı bir ürün kullanmanız daha yararına olur alkolun yapısı geregi daha hızlı uçup gitmesinden dolayı temizlik için daha uygun olur. Ekranı mümkünse sadece su ve pamuk ile silin başka bir madde değdirmeyin.

Geri dönüşler için çok teşekkürler ama aslında sormak istediğim cihazın iç kısmının temizliği değil, dış kısmının temizliğiydi. Konuda düzgün izah edememiş olabilirim.

Alkollü yazan ıslak mendiller olur mu dış temizlik için?

Geri dönüşler için çok teşekkürler ama aslında sormak istediğim cihazın iç kısmının temizliği değil, dış kısmının temizliğiydi. Konuda düzgün izah edememiş olabilirim.

Alkollü yazan ıslak mendiller olur mu dış temizlik için?

Hocam alkollu mendil yerine alkol alıp mendil ile kurulayabilirsiniz daha iyi olur ve ekrana sadece su ile ıslatılmış pamuk ile silip kuru bir pamuk ile de kurularsanız daha iyi olur

Hocam alkollu mendil yerine alkol alıp mendil ile kurulayabilirsiniz daha iyi olur ve ekrana sadece su ile ıslatılmış pamuk ile silip kuru bir pamuk ile de kurularsanız daha iyi olur
Nerden alabiliriz alkol temizlik amaçlı? Başka fikirler veya uygulayan varsa onları da bekliyorum.

Geri
Yukarı