Laptop temizliği sonrası FPS düşüşleri

wenomechainsama

Hectopat
Daha fazla  
Beyler şimdi ben eskiden atıyorum, 100 FPS aliyordum şimdi 35 FPS aliyorum ve sadece laptopu açık içini temizledim, RAM'leri silgiyle sildim, fanları temizledim ama çok FPS droplari geldi. Sırf Minecraft'ta 80 FPS'den 28 FPS'e düştü, bazense 20. Biri söyleyebilirim ama HDD'den sorun olabileceğini düşünüyorum, siz ne dusunuyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzeri bana oldu. Fps aşırı düştü. Akşam temizleyip bi oyun girdim baya kastı. Sabah start verince açılıp kapandı. Bir daha da açılmadı. İşlemcide sorun var dedi bilgisayarcı.

Hangi parçaya hangi işlemi uyguladığını daha ayrıntılı bir şekilde açıklarsan daha fazla yardım alabilirsin.
Örneğin: CPU bloğunu kaldırmış, temizlemiş, o sırada macununu yenilemeyi atlamış olabilirsin.

Tam olarak ne yaptığını açıklarsan belki yardımcı olabiliriz, sadece RAM ve fanları temizlediğini biliyoruz şimdilik, RAM'ler düzgün oturmamış ya da silgi kalmış olabilir, bilmiyoruz.

İşlemciye dokundmadim dediğim gibi sadece fani temizledim RAM'i temizledim bir de anakarti temizledim işlemciye dokunmadım bile.
Tam olarak ne yaptığını açıklarsan belki yardımcı olabiliriz, sadece RAM ve fanları temizlediğini biliyoruz şimdilik, RAM'ler düzgün oturmamış ya da silgi kalmış olabilir, bilmiyoruz.

Yok yok çok fazla kontrol ettim RAM'lar tam oturdu silgi kalmadı vallaha ne oldu buna yaw.

En fazla Ram'leri yerlerini değiştirip durumu kontrol edebilirsin. Durum düzelmezse yetkili servisiniz ile görüşmeniz daha doğru olur.

İşlemciye dokundmadim dediğim gibi sadece fani temizledim RAM'i temizledim bir de anakarti temizledim işlemciye dokunmadım bile.

Yok yok çok fazla kontrol ettim RAM'lar tam oturdu silgi kalmadı vallaha ne oldu buna yaw.

RAM'leri söküp toz bırakmayacak bir bezle silip slotları da hafiften temizleyip tekrar tak, problem orada olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı