Laptop termal macun değişimi nasıl yapılır?

Ahmet kenger

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şimdi size resim atacağım orada 1-2 diye numaralandırdım beni aydınlatırsanız sevinirim 5 yazan yerdeki işlemci vidasını sökerken işlemci ayağı da dönüyor vida sökülmüyor en az 1-2 senedir termal macun sürülmedi sürmek için açmaya çalıştım nasıl yapabilirim? 5'i o yüzden işaretledim.

20210715_145613~2.jpg

20210715_145635~2.jpg

20210715_145646~2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Vida ayağı dönüyorsa sıkıntı. Vidayı taktığın zaman orayı baskılayarak tutması lazım. Vidayı döndürürken vida yatağını farklı bir alet ile sabitleyebilirseniz vida çıkabilir.

Vida ayağı dönüyorsa sıkıntı. Vidayı taktığın zaman orayı baskılayarak tutması lazım. Vidayı döndürürken vida yatağını farklı bir alet ile sabitleyebilirseniz vida çıkabilir.

Alan çok dar pek bir şey sığmazı mümkün değil sığmıyor bastırınca da çıkmıyor.

Alan çok dar pek bir şey sığmazı mümkün değil sığmıyor bastırınca da çıkmıyor.
Peki orası belli bir baskı uyguluyor mu ? Yoksa serbest mi kırılmadan dolayı ? Serbest bir şekilde bir yararı yoksa işlemci üzerinde o kolu kesebilirsiniz resimdeki gibi. Tabi garantisi yok diye düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• 20210715_153314.jpg
    20210715_153314.jpg
    289,9 KB · Görüntüleme: 20
Peki orası belli bir baskı uyguluyor mu? Yoksa serbest mi kırılmadan dolayı? Serbest bir şekilde bir yararı yoksa işlemci üzerinde o kolu kesebilirsiniz resimdeki gibi. Tabi garantisi yok diye düşünüyorum.

Konu başlığı böyle değildi öncelikle değiştiren admine teşekkürlerimi sunuyorum :)d) parçaları merak ediyordum o arada da bunu da sorayım dedim orası aşağı doğru esniyor bastırınca anakartı kırmaktan korktum.

Konu başlığı böyle değildi öncelikle değiştiren admine teşekkürlerimi sunuyorum :)d) parçaları merak ediyordum o arada da bunu da sorayım dedim orası aşağı doğru esniyor bastırınca anakartı kırmaktan korktum.
Anladım , o vidayı çıkarmanın bir çaresini bulmanız gerek. Aksi takdirde alternatif çözüm yok gibi.

Geri
Yukarı