Laptop topraksız prize bağlıyken ekranda akım hissetmek

emin38

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, topraksız prizde iken ekranda akım hissediyorum. Bu şarjda değilken olmuyor ve topraklı prizde de olmuyor, sizce sorun ne?

Bakan yokmu

Son düzenleme:
Hiçbir sorun yok. Olan şey çok normal. Her zaman topraklı kullanmak lazım.

Mesela benim MacBook'umda, topraksız prize takıldığında, kasa da ve ekranda static hissediliyor, parmağınızla elinizle dokunduğunuzda.

Normal durum, ancak kaçınmak lazım.

Küçük ihtimalle de olsa anakart üzerindeki güç ünitelerinin sorun yaratmasına sebep olabilir. Özellikle, MSI Dragon GTX 7XX GPU'lu laptopların ve ilk touch-screen olarak üretilen MacBook'ların bozulmasında ve geri toplanmasında güzel bir yol oynamıştır bu durum.

Küçük ihtimalle de olsa anakart üzerindeki güç ünitelerinin sorun yaratmasına sebep olabilir. Özellikle, MSI Dragon GTX 7XX GPU'lu laptopların ve ilk touch-screen olarak üretilen MacBook'ların bozulmasında ve geri toplanmasında güzel bir yol oynamıştır bu durum.
Güç ünitesi bozulursa ne olur

Laptop 2022 model onlar büyük ihtimal çözülmüştür

Söyle, anakart bir sürü küçük transistörler kapasitörler barındırır üzerinde, bunlar hep elektrik devrelerinin elemanları, bozulur ise bozulur hocam işte, çalışmaz. En çok görülen problem şarja taktim açılmıyor, cız cız ses geliyor, adaptör de elektrik var ancak laptopum şarj olmuyor... Gibi gibi devam ediyor...

Söyle, anakart bir sürü küçük transistörler kapasitörler barındırır üzerinde, bunlar hep elektrik devrelerinin elemanları, bozulur ise bozulur hocam işte, çalışmaz. En çok görülen problem şarja taktim açılmıyor, cız cız ses geliyor, adaptör de elektrik var ancak laptopum şarj olmuyor... Gibi gibi devam ediyor...

Laptop da çok az coil whine acaba ondan mı?

Geri
Yukarı