Laptop touchpadi farklı şekilde çalışıyor

niermadeutusch

Hectopat
Merhabalar, HP 15-BC510NT model bir laptopum var. Fakat touchpadi istediğim gibi çalışmıyor. Çalışma şekli touchpadden imleci herhangi bir yerin üzerine getirip bir kez tıkladığımda basılı kalıyor ve hareket ettirdiğimde basmayı bırakıyor. Yani benim herhangi bir butona veya bir yere basarken iki kere ard arda veya bir kere basıp touchpadden hareket ettirmem gerekiyor. Ama benim yapmak istediğim ise imleci herhangi bir yere getirip bir kez tıklayınca direk bas çek yapması. Çekme işlemini anında yapması, imleci hareket ettirdikten sonra veya tekrar bastıktan sonra değil. Bunu nasıl yaparım? Touchpad ayarları kısımında sadece hassasiyet ayarı vardı. Onda da tüm ayarları denedim ve alakasızdı bu sorunla. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Touchpad'in synaptics ayarlarını kurcalamanızda fayda var. Synaptics uygulamasında daha detaylı ayarları bulabilirsiniz muhtemelen.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı