Laptop üzerine sıcak su döküldü

emresukes

Decapat
Şu an su dökülen laptopumdan yazıyorum içine tamamen su kaçmadı ama laptopun klavyesinin arkasına döküldü. 4 damla civarı da klavyeye girdi sizce bir sorun çıkar mı bilgisayarda?

Laptopu kapatip fön makinesinin SOĞUK AYARI ile hava tutun ve bugün makineyi kullanmayin. Eğer sadece su ise muhtemelen bir şey olmayacaktır tabii dediğiniz miktarda ise yani 4 damla.

Oraya kadar ulaşacak miktarda değil arkadaşın dediği gibiyse tabii

Bizim evdeki fön makinesi 1 hafta önce bozuldu farklı bir yöntem var mı?

6 sene kadar önce başıma gelmişti. 3 gün sorunsuz kullandım sonra laptop bir daha açılmadı. Laptop'u götürdüğüm servis su göküldükten sonra asla çalıştırmaman lazımdı dedi. O zaman kurtarılabilirmiş. Tavsiyem kapat hemen, sökülebilirse bataryasını sök işin başındayken servise götür.

6 sene kadar önce başıma gelmişti. 3 gün sorunsuz kullandım sonra laptop bir daha açılmadı. Laptopu götürdüğüm servis su göküldükten sonra asla çalıştırmaman lazımdı dedi. O zaman kurtarılabilirmiş. Tavsiyem kapat hemen, sökülebilirse bataryasını sök işin başındayken servise götür.

Şimdi kapatıyorum ozaman PC'yi

6 sene kadar önce başıma gelmişti. 3 gün sorunsuz kullandım sonra laptop bir daha açılmadı. Laptop'u götürdüğüm servis su göküldükten sonra asla çalıştırmaman lazımdı dedi. O zaman kurtarılabilirmiş. Tavsiyem kapat hemen, sökülebilirse bataryasını sök işin başındayken servise götür.
Normalde birşey dökülmüş olsa denilen doğru fakat arkadaş 3-4 damla diyor. Zaten o miktarda sıvı aşağıya kolay kolay ulaşmaz sadece klavyede sorun çıkarabilir.

6 sene kadar önce başıma gelmişti. 3 gün sorunsuz kullandım sonra laptop bir daha açılmadı. Laptopu götürdüğüm servis su göküldükten sonra asla çalıştırmaman lazımdı dedi. O zaman kurtarılabilirmiş. Tavsiyem kapat hemen, sökülebilirse bataryasını sök işin başındayken servise götür.

Senin bilgisayarına ne kadar dökülmüştü?

Normalde bir şey dökülmüş olsa denilen doğru fakat arkadaş 3-4 damla diyor. Zaten o miktarda sıvı aşağıya kolay kolay ulaşmaz sadece klavyede sorun çıkarabilir.

Kullandığım laptop markasıyla bozulma ihtimali azalıp artabilir mi?

Normalde birşey dökülmüş olsa denilen doğru fakat arkadaş 3-4 damla diyor. Zaten o miktarda sıvı aşağıya kolay kolay ulaşmaz sadece klavyede sorun çıkarabilir.
Doğru diyorsun ama elektronik cihaz sonuçta. Tahmin ile hareket edilmemeli. Geçmiş olsun.

Senin bilgisayarına ne kadar dökülmüştü?

Bardağın dibi. 5-6 damla.

Kullandığım laptop markasıyla bozulma ihtimali azalıp artabilir mi?
Bunun hakkında kesin bir şey söyleyemem. Benimki Grundig'di.

Geri
Yukarı