Çözüldü Laptop USB girişleri çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emily Kaldwin

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Karnaca
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Tulpar T7 V21.8

*7,3" QHD 2560x1440 165Hz %100 sRGB IPS Mat LED
Intel® Tiger Lake Core™ i7-11800H 8C/16T; 24MB L3; 8GT/s; 2.3GHz - 4.6GHz; 45W; *10nm SuperFin
*Mobile Intel® HM570 Chipset
*nVIDIA® GeForce® RTX3070 Max-Performance 8GB GDDR6 256-Bit DX12
*64GB (2x32GB) DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM
*2TB SAMSUNG PM9A1 M.2 SSD PCIe 4.0 x4 (7000 MB/s - 5200 MB/s)
Meslek
Grafik Tasarımcısı
Kablosuz klavye ve mouse kullanıyorum bugüne kadar çalışan bilgisayar bugün açtığımda fare ve klavye bağlantısı yapamadı. Flash bellek denedim o da çalışmadı en azından güç geliyor mu diye denemek istedim kulaklığı şarja taktım bilgisayardan fakat güç gelmedi. Vize haftasında beni çok zor bir duruma soktu ve bu durumu bir an evvel çözmem gerekiyor.

Thunderbold girişi çalışıyor SSD takarak denedim.

Güncellemelerini yaptınız mı?

Bende de klavye çalışmıyordu güncelledim düzeldi.

Birden mi oldu yoksa laptopa bağlı farklı bir cihaz mı taktınız? Ayarlardan güç kazanımı tikini kaldırıp dener misiniz? Nasıl yapıldığı aşağıda mevcut;

Güncellemelerini yaptınız mı?

Bende de klavye çalışmıyordu güncelledim düzeldi.

Yaptım bir değişim olmadı. Sürücüyü devre dışı bırakıp etkinleştirme olayını da yaptım yeniden başlatarak.

Birden mi oldu yoksa laptopa bağlı farklı bir cihaz mı taktınız? Ayarlardan güç kazanımı tikini kaldırıp dener misiniz? Nasıl yapıldığı aşağıda mevcut;

Denedim şimdi bir değişim olmadı.

Aygıt Yöneticisi'ni çekip atar mısın bir?

1711923501523.png

Evrensel seri veri yolu denetleyicilerine gel oradan USB yazan her şeyi sağ tık yap cihazı kaldır de sonra USB'leri çıkarıp tak.

Durum güncellemesi;
Geçenlerde instagramda laptobu tamamen kapatma diye bi olay gördüğümü hatırladım. Shift'e basarak kapatıyordu bilgisayarı adam. Bu olay gerçek mi bilmiyorum ama şimdi yaptım ve açınca çalışmaya başladı niyeyse. Belki denk gelmiştir çalışması shifte basma cart curt gibi şeylerin etkisi olduğunu sanmıyorum.

Yardımcı olmaya çalışanlara tekrardan teşekkürler neden çözüldü yada niye oldu bilmiyorum çözüme yeniden başlatma diyebilirim sanırım.

Güncelleme 2;
Windows tuşuna sağ tıklamaya çalışınca böyle bi pencere açıldı nedir bilmiyorum ama belki az önce yaptıklarımızla alakalıdır.
1711923953412.png

Yeni konular

Geri
Yukarı