Laptop uygun RAM yükseltmesi nasıl yapılır?

Umut Günay

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar RAM takviyesi yapacağım 10 yıllık bir emektar laptop var şu an da 4 GB çift kanallı ben 8'e yükselir diye biliyordum ama 16 GB'a kadar çıkıyormuş AIDA64 adlı programdan öğrendim, 8+8 667MHz CL9 DDR3 RAM lazım fakat detaylı araştırdım bir sonuça varamadım bu konuda yardımcı olursanız sevinirim, Packard Bell TS11hr.

Arkadaşlar RAM takviyesi yapacağım 10 yıllık bir emektar laptop var şu an da 4 GB çift kanallı ben 8'e yükselir diye biliyordum ama 16 GB'a kadar çıkıyormuş AIDA64 adlı programdan öğrendim, 8+8 667MHz CL9 DDR3 RAM lazım fakat detaylı araştırdım bir sonuça varamadım bu konuda yardımcı olursanız sevinirim, Packard Bell TS11hr.

8 GB için yoksa 4 GB da olur 4+4 yani

Eki Görüntüle 1755673

RAM teknik özelliklerinde yazıyor 1.5 - 1.35 v

Kaç GB RAM desteklediği hakkında başka sitelerden de araştırın.

3 siteye de baktım maksimum 8 GB yazıyor orijinal sitesinde bu bilgiyi bulamadım maalesef

PC de yazmaz. Anakart marka modelini yazar mısın? Onun üzerinden desteklediği RAM miktarına bakabiliriz.

TS11HR diye geçiyor PC modeli

https://www.hepsiburada.com/kingsto...-ddr3-notebook-ram-kvr1333d3s9-4g-pm-bd190055 bu ikisi arasında kaldım ikisi de 1333MHz CL9 DDR3 1.5V Hangisi sizce daha kaliteli

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    3 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:

Geri
Yukarı