Laptop Uyku Modu Sorunu

Stickid

Hectopat
Yer
Antalya, Turkey
Daha fazla  
Arkadaşlar bende çok saçma bir uyku modu sorunu var. Herhangi bir şey yaparken pc kendini uyku moduna alıyor (işlemin ortasında) sonra güç düğmesine basıp açıyorum kaldığım yerden devam ediyorum. Çıldırmak üzereyim, güç seçeneklerini değiştirdim düzelmedi. Varsayılanlara getirdim yine aynı durum var. Lütfen yardım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir şey yaparken derken ?
Mesela MS Word'da yazı yazarken gidiyor mu ?
Yoksa film izlerken yani mouse ile uğraşmayınca mı gidiyor ?

Power seçeneklerinden ne yaptığını bilmiyorum ama açılan ilk ekrandan Uyku modunu iptal ettin sanırım, advanced settingsdeki sleep seçeneğindeki maddeleri de iptal ettin mi ?

Herhangi bir şey yaparken derken ?
Mesela MS Word'da yazı yazarken gidiyor mu ?
Yoksa film izlerken yani mouse ile uğraşmayınca mı gidiyor ?

Power seçeneklerinden ne yaptığını bilmiyorum ama açılan ilk ekrandan Uyku modunu iptal ettin sanırım, advanced settingsdeki sleep seçeneğindeki maddeleri de iptal ettin mi ?

Aynen oyun oynarken/ms word'de yazı yazarken gidiyor. Evet advanceddakileride hallettim.

Program işe yarıyorsa zaten donanımsal sorun değildir, öyle değil mi? ;)
Ona göre kurcalarız.

Valla şimdi gün boyunca sadece 1 kere oldu.O yüzden olmazsa bu program sayesindemi yoksa durup dururkenmi düzeldi bilemiyeceğim.Dün seri seri oluyordu bugün öyle bir olay yok fakat 1-2 kere yaşadım yine. Bakalım açık dursun o zaman. :)

Flood gibi oluyor ama neyse.

Olay girdilerinde uyku moduna girmesinin Uygulama API'si yüzünden olduğunu söylüyor. Yani bunun bir uygulama yüzünden olduğunu düşünüyorum. Bilgisayarda toplasan zaten 3-4 sürekli kullanılan program var. Bunlar ;

1-) Chrome ( Uzun süredir yüklü )
2-) Firefox ( Sorun başlamadan 3-4 gün önce yüklendi )
3-) Dofus ( Uzun süredir yüklü )
4-) Heartstone ( Uzun süredir yüklü )

Bunlardan kaynaklanıcağını sanmıyorum. Süreklide olmuyor o yüzden deniyemiyorumda.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı