Laptop ve masaüstü için M.2 SSD önerisi

Nobilium

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar merhaba. Masaustu bilgisayarima ve laptopuma M.2 SSD almak istiyorum. Laptopa 1TB masaustume 2TB düşünüyorum. Okuma yazma hizlarindan vs hiç anlamam. Aklimda Samsung EVO serisi SSD'ler var ama hangisi nasildir bilemiyorum. 1TB olana 1.5k gibi bir fiyat ayirabilirim fakat 2TB için değerlendirme yapacağım, duruma gore ona da ayni SSD'yi alabilirim şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstü.
Laptop da NVMe M.2 SSD desteği olduğunu varsayarak.

Masaüstü.
Laptop da NVMe M.2 SSD desteği olduğunu varsayarak.

Usta Samsung neden tercih etmedin acaba meraktan soruyorum? M.2 SSD bakımından Samsung'dan şaşmayın diyorlar ben de almışken iyi alayım diyorum. Bu arada NVMe ile normal SSD ne farkı vardır destekleyip desteklemediğini nereden görebilirim? Çok teşekkürler.

Laptop için;
970 EVO Plus en mantıklı tercih olur. Sağlam bir modeldir.
Masaüstü bilgisayarınıza öneri yapmam için bütçeniz lazım. Onu belirledikten sonra yazarsanız sevinirim. :)

Laptop için;
970 EVO Plus en mantıklı tercih olur. Sağlam bir modeldir.
Masaüstü bilgisayarınıza öneri yapmam için bütçeniz lazım. Onu belirledikten sonra yazarsanız sevinirim. :)
1615325195663.png

bu modele bakıyordum tam da pci-e 4.0 yerine 3.0 olmasının dezavantajı olur mu

@Nobilium Hayır. PCI-e 4.0 anakartınız yoksa gereksiz zaten. PCI-e 3.0'dır büyük ihtimalle kullandığınız laptop. Bir dezavantaj olmaz yani. PCI-e 4.0 teknolojisi de daha tamamen oturmadı henüz. :) 970 EVO Plus'ı şiddetle öneriyorum.

@Nobilium hayır. PCI-e 4.0 anakartınız yoksa gereksiz zaten. PCI-e 3.0'dır büyük ihtimalle kullandığınız laptop. Bir dezavantaj olmaz yani. PCI-e 4.0 teknolojisi de daha tamamen oturmadı henüz. :) 970 EVO Plus'ı şiddetle öneriyorum.

Benim de gözüm onda kaldı teşekkür ederim :)

@Nobilium hayır. PCI-e 4.0 anakartınız yoksa gereksiz zaten. PCI-e 3.0'dır büyük ihtimalle kullandığınız laptop. Bir dezavantaj olmaz yani. PCI-e 4.0 teknolojisi de daha tamamen oturmadı henüz. :) 970 EVO Plus'ı şiddetle öneriyorum.

Hocam şimdi laptopun kullanma kılavuzuna baktım da 2 adet M.2 yuvası:
1I PCI-e / SATA SSD aygıtı detekler.
1I PCI-e SSD aygıtı destekler.
Şeklinde yazıyor. Alacağım 970 EVO Plus NVMe bu hızda beni kısıtlamaz mı? Laptop da yeni aslında neden NVMe desteklemiyor anlamadım. MSI GF 65 Thin 1660 Ti model kullanıyorum.
Şu şekil görseli yukleyeyim sanirim boş slot NVMe yani samsungu alip tam kapasite kullanabilirim. Peki şimdi asıl soru windowsu ona mı geçireyim yoksa şuanki 512gb sata m2de mi kalsin :)? Asıl amacım yeni alacagim m2yi depolama olarak kullanmakti.
16153290916106274207023559963554.jpg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı