Laptop ve telefonda internet yavaş

Arthemis215

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle sitede yeniyim yanlışlarım varsa kusura bakmayınız. Benim sorunum şudur tam olarak kaba tabir olarak anlatılırsa ben bu yıl Türk Telekom'un fiber internetine geçtik altyapılı Archer C5v isimli yeni bir modem takıldı ve bu modem salonda olduğu için odama biraz uzak kalmıştı. O kadar uzak değil tabii ki de masaüstü bilgisayarımda hiçbir internet sıkıntısı çekmezken laptop ve telefonumda internet sorunları oluşmaya başladı ilk aldığımdan bellide böyle sanırsam bende ardından 200 TL civarı bir sinyal güçlendirici taktırmıştım markasını hatırlamıyorum ama dandikte olmayan orta seviye bir sinyal güçlendirici diyelim asıl sıkıntı ise burada başlıyor. Sinyal güçlendirici gayet laptop cihazımda sorunsuz fişek gibi çalışırken ve salondaki modemden normalde 2 3 çubuk çekerken güçlendirici ile 3 4 çubuk sabit sorunsuz internet çekmektedir. Oyunlarda vs. de bir sorun yapmadı. Fiber internet konusunda yeni olduğum için bilmiyordum ben de araştırana kadar laptopta da sorunu çözdüm. Ama bu sefer telefonumda sinyal güçlendirici olan o mini kutu modem gibi şeysine bağlandığımda ardından da YouTube Instagram gibi bazı yerlerde internet rezalet şekilde yavaşlayıp takılmalara neden olmaya başladı. Laptop ve masaüstü bilgisayarlarımda gayet bu normal sitelerde de vs fişekken telefonda o güçlendiriciden girmeme rağmen o belirttiğim platform vs. lerde yavaşladı. Araştırabildiğim kadar bakabildim ama pek sorunu çözemedim. Telefon J7 Prime bazı yerlerde kronik sıkıntı diyorlar bazı yerlerde telefonu sıfırla ağ bağlantısını sıfırla vs statik o IP girme konuları onları vs yaptım yine olmadı. Servise gönder vs deniliyor yaptım olmadı. Bazıları ise Türk Telekom servisi ile bağlantıya geçip durumu bildirilmesini talep vs ediyorlar bazı kaynaklarda gördüğümde bu tür şeylerde internet firmasının mini bir para almak için oyunu olduğunu söylemektedirler. Ve bu tek evdeki telefon için geçerli değil öteki aile bireylerinin telefonlarında da bu durum var. Modemin yanına git o zaman normal modemin Wi-Fi'sinden gir dene dibinde diyecekler olabilir orada da denedim yine aynı durumdaydı. Ben de servisi çağırıp söylemiştim durumu onlar da güçlendiricin var sorun yok deyip başlarından sallamışlardı. Bu arada internet hızın nedir diye sorulacak elbet ki 2 ağ internet hızım güçlendirici ile beraber 15 18 vs 30 arasındadır masaüstü de kablodan bağlı olduğu için 40'lara kadar buluyor. Upload ise 6.70 vs civarlarında. Telefonda mobil veriden girdiğimde zaten o platformlarda bir sorun olmuyor 192.168.1.1 panelinden eğer yapılacak bir ayar var mıdır bunun için? Orası zaten ayarlı kurcalanmadı yoksa ise bazı yerlerde de VPN indir ona katlan diyorlar veyahut yeni telefon al diye. Yeni alacağım zaten ufak bir süre bununla idarelik duruyor. Umarım anlatabilmişimdir çok değişik bir durum özür dilerim tekrardan.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı