Laptop vida yuvası dümdüz oldu

wibonsue

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaslar laptopumun 2 yildir termal macununu yenilemedim. Zamaninda bilgisayarcida da calistim. İlk defa oluyor bu. Vidaya cok baski uyguladigim icin dönmuyor resmen. Yildiz deligi olan vida şu an yuvarlak asindi hep nasil cikartabilirim? Kargaburnu ile de donduremem cunku deliğe girmiyor.
Laptop ASUS K541U.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şarjlı matkabınız varsa çok ince bir uç ile vidayı delip parçalayarak çıkartabilirsiniz ama yerine yeni vida takmanız çok zor.
Bir diğer aklıma gelen ise dremel varsa ince bir çizik atarak düz vida haline getirebilirseniz düz uçlu bir tornavida ile sökülme şansı olabilir.

Şarjlı matkabınız varsa çok ince bir uç ile vidayı delip parçalayarak çıkartabilirsiniz ama yerine yeni vida takmanız çok zor.
Bir diğer aklıma gelen ise dremel varsa ince bir çizik atarak düz vida haline getirebilirseniz düz uçlu bir tornavida ile sökülme şansı olabilir.
ikisindende yok maalesef oraya yeni vida takmasamda olur birde dediklerinizi yapsam anakart zarar gorebilir
Tesekkur ederim demin hallettim oldu yapamayanlar icin anlatayim matkapla yuvaya tam oturan bi matkap ucuyla orayi 4 saniye dondurup birakin yavas yavas dondueup birakin en sonunda vida yok oluyor hicbir sorun olmaz vidadan cok az bisey daha kucuk olmali matkap ucu 3 4 mm kadar

Son düzenleme:

Geri
Yukarı