Laptop Video İzlerken Donma

Elysiony

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Tarih
Arkadaşlar laptopumun ekran kartı çipi bozulmuş ısınma işlemi uygulayarak düzelttirdim. Ekran gelmiyordu artık geliyor fakat laptopun performansı düştü. Google Chrome'de bir yere girerken bekleniyor bekleniyor yazıyor. Video izlerken 360p olsa bile takıla takıla gidiyor. İnternet hızımda sıkıntı yok 1080p'de telefonda akıyor gidiyor. Film/Dizi sezonundayız malumumuz Ramazan ayına girdik. Bu durum canımı çok sıkıyor. Eskiden oyun bile oynardım laptopda şimdi gelipde Chrome'un bile kasması biraz üzdü.

*eMachines e430
* AMD Sempron tm100 2.00 GHz
* ATI HD Radeon 4200M (2GB yazıyor fakat 256MB diyor bazı yerlerde)
* 4GB RAM

Son düzenleme:
Arkadaşlar laptopumun ekran kartı çipi bozulmuş ısınma işlemi uygulayarak düzelttirdim. Ekran gelmiyordu artık geliyor fakat laptopun performansı düştü. Google Chrome'de bir yere girerken bekleniyor bekleniyor yazıyor. Video izlerken 360p olsa bile takıla takıla gidiyor. İnternet hızımda sıkıntı yok 1080p'de telefonda akıyor gidiyor. Film/Dizi sezonundayız malumumuz Ramazan ayına girdik. Bu durum canımı çok sıkıyor. Eskiden oyun bile oynardım laptopda şimdi gelipde Chrome'un bile kasması biraz üzdü.
Hocam ısınma sorunu yoksa Driver Booster tarzında bir yazılımla sürücülerinizi kontrol edin. Ram kullanımı ne durumda?

Fırınlama işlemi sırasında misal GPU'nun lehim ayakları sağlamlaşıyorken diğer bir kaç bileşenin lehimi atmış olabilir mi? Youtube'da "ESKİ Çalışan Bilgisayarın Üzerinden Devreleri Kopartırsak Ne Olur?" isimli videoda örneğin çalışan anakart üzerinden bir sürü parça sökülüyor ancak bir süre çalışmaya devam ediyor. Benim aklıma bu geldi.

Driver programı kurarak sürücülerini güncelle oda olmazsa format tek çözüm :D :D
Sürekli format attım. 8.1 Kurdum 7'ye geçtim bir fark etmedi. Sürücü ile ilgili bir sıkıntısı olduğunu zannetmiyorum 2010 da durdurulmuş sürücüleri. Az önce BİOS uptade ettim laptop açılmıyor format atıcam şimdi. Sürücü ile ilgili olsa eskiden de olurdu. Sürücüleri Güncelle diye tavsiyede bulunmayın lütfen.
Driver Booster'a güvenmiyorum şahsen. Driver Identifier adlı sürücü bulma programını kullanacağım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı