Laptop vs Masaüstü

Hangisi?(Lütfen konuyu okuduktan sonra cevaplayın.)

• Laptop

• Masaüstü

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşım bana hangisini seçeyim diye sordu, ben de buraya sorayım dedim. Sizce 12.000 TL ile ekipmanlar ve monitör dahil masaüstü mü yoksa laptop mu? Bilgisayarı ev dışına fazla çıkarmayacak o yüzden masaüstü daha mantıklı gibi ama ev içinde bilgisayarı dolaştırması gerek. Kablosuz HDMI veya 10 metrelik bir DP kabloyla çözülebilir diye düşünüyorum. Sizce hangisi daha mantıklı? (Aradaki performans farkının fazla önemi yok.)

Belirtmeyi unutmuşum, laptop olursa bütçe 2000 TL kadar aşılabilir.

Ben laptop diyorum çünkü rahatlık hastasıyım bir orada bir burada oynamayı seviyorum

Ama masaüstü Laptop'dan daha iyi ben kişisel tercihimi söyledim.

Mını ITX sistemler sıkışık olduğu için ısınma sorunu yaşatmaz mı?
Sıkışık olsalar da şekillerinden dolayı içinde hava akımı yaratmak laptoplardan kat kat daha kolay oluyor. SG13 gibi kasalara 2080Ti sıkıştırlanlar, hatta 4 litre kasaya 2070 yerleştirenler bile var. Overclock vs yapmadıkça ısınma aşırı sorun olmaz bence.

Bu bütçeyle daha performanslı bir masaüstü toplanır ama hiç bir masaüstü, laptop mobilitesinin yanına dahi yaklaşamaz.

Fazla dolaştığı için laptop daha iyi diye düşünüyorum. Performans farkını göz ardı edersek hangisi daha iyi sizce? Mesela laptop alırsa klavyenin ısınma sorunu olacak ama masaüstünde yok bu gibi farkları göz önüne alırsak hangisi daha iyi?

Fazla dolaştığı için laptop daha iyi diye düşünüyorum. Performans farkını göz ardı edersek hangisi daha iyi sizce? Mesela laptop alırsa klavyenin ısınma sorunu olacak ama masaüstünde yok bu gibi farkları göz önüne alırsak hangisi daha iyi?
Dediğim gibi pil derdi olmaz, ısınma sorunu olmaz ve monitörlerin renk kalitesi dizüstüne göre daha iyi olur. Kasayı tekerlekli bir şeyin üzerine koyarsa taşıma olayını halletmiş olur.(Merdiven yoksa.)

Performans farkı göz ardı edilirse net laptop.

Tabi kendi vereceği bir karar bu. Eğer odadan odaya taşırım, arada kucağımda kullanırım diyorsa 12 bin TL civarında laptop standartlarına göre iyi bir laptop alınır, tabi masaüstü kadar perf vermez. Klavye vs de çok dert olursa harici klavye alınabilir zaten, masada kullandığı sürece rahat olur.

Evde dolaştıracaksan kesinlikle laptop. Masaüstü bilgisayarı söküp götürmek zahmetli olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı