Laptop vs masaüstü

keyes

Femtopat
Benim kullandığım laptop 3 yılını geçti fakat donma kasma falan yok masaüstü vs laptop davası var buna açıklık getirelim laptopun bakımını iyi yaparsan kullanırsın temiz temiz masaüstü kanattada aynı böyle demeyin ben o paraya PC toplarım aklın şaşar tamam topla sakıncası yok ama lütfen laptop kullananları ezmeyin sizin de bu konuda fikirlerinizi bekliyorum.

Bu arada laptop özelliklerim

Intel Core'i 3 5005U 2 GHz

4 GB RAM

Intel HD grapchis 5500 ve AMD Radeon R5 M330 not: Benim laptopta iki ekran kartı var

Şartlara göre değişir. Ev dışında başka yerde kullanmıyorsan laptop gereksiz, ev dışında kullanacaksan masaüstü saçma. Diğer şartlar keyfiyet ve imkan ile alakalı.

Masaüstünü bırakalı 10 yıldan fazla oldu. Laptopun pratikliği hiçbir şeyde yok. Masaüstü alıp sandalyenin tepesinde iki büklüm olup, oturan yerlerimi çürüteceğime alıyorum laptopu kucağıma yatıyorum yatağıma, koyuyorum çayımı kahvemi oyun açıp keyfime bakıyorum. Canım mı sıkıldı? Çantaya atıp cafeye götürüyorum. Birine işle ilgili birşey mi göstereceğim? Aynı şekilde yanımda götürüp takk diye açıyorum ekranı. Upgrade için de geçen yıl 2x16 RAM ve 1 TB Nvme SSD taktım, temizliğini bakımını yapıyorum ısınma sorunum da yok. Daha niye masaüstü kullanayım, kamyon kasası gibi kasayla odamı doldurayım hiç gerek yok.

Eğer çok yer değiştiren biri iseniz bence laptop laptop aslında kapsamlı bir şey iş yapacaksan normal bir laptop alabilirsin tabii hangi uygulamaları kullanacaksın değişir tabii oyun oynamak için oyun bilgisayarı gibi gibi şimdi masaüstüne gelelim tek parça ve yerdeğişmez diyebilir aslında ama üstüne bir şeyler koyabilirsin GPU CPU vs fiyat olarak laptop pahalı evet ama sahip olduğu monitörde göz önünde bulundurmak gerek yani düşüncem budur.

Tam olarak neyden dert yandığınızı anlamadım. İki farklı cihazı karşılaştırmaktır bu. Sabit vakti olmayan, hayatı farklı yerlerde geçen biri için laptop almak mantıklı olacaktır. Ancak bunun aksine kişinin daha durağan bir yaşam biçimi varsa, ev ortamını önemli ise masaüstü tercihi her zaman öndedir. Bir de forumda laptop kullanıcılarına mı saldırmışlar? Rastlamadım... Yine de:

#LaptopKullanıcılarıTechnopatForumdaEziliyor 😕

Geri
Yukarı