Çözüldü Laptop Wi-Fi kart kablosu koptu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

onurlu sorular

Hectopat
Arkadaşlar laptopumun kamerasını yaparken yanlışlıkla Wi-Fi kartı kaplosunu kestim ilk Wi-Fi açtığımda çekmedi sonra kaplosu birleştirip bantladım. Çekmeye başladı çekim gücünde bir zayıflama yapar mı veya ileride sorun yaratır mı? Yenisini almaya kalksam kartı kople değiştirsem ne diye arayacağım kablo dediğim anten görevi görüyor.

Çözüm
Hocam bir sorun olmaz diyorsun yani.
Akım bakır kablonun içerisinden geçiyor eğer sen akımın sağ sola gitmeyeceği ve dışardan gelen parazit sinyallerin etkilemeyeceği şekilde elektrik bantı ile bantladıysan yani şeffaf olmayan bir bant ile hiçbir sıkıntı olmaz. Kopmamış hali ile aynı performansı alırsın.
Geçmiş olsun hocam. Bu şekilde gittiği yere kadar kullanın. Sıkıntı olursa dediğiniz gibi yenisi alırsınız.

Zannetmiyorum hocam. Olsa zaten belli ederdi.

İki kablo ucunu birbirine bağlayıp elektrik bantı ile kapattıysan bir sıkıntı olmaz. İki kablonun ucundan bir santimetreye yakın plastik kısmı soyup sonrasında birbirine kıvırarak bağlarsan iletkenliği artar.

Teşekkür ederim cevaplarınız için uzaktan çekme için de sıkıntı olmazsa sorun yok.

Gücde zayıflama mı olur?

Sadece ben öyle düşünüyorum. Bunun cevabını internet hız testi yaparak anlayabilirsiniz. İnternet paketiniz kaç MB ise ölçtüğünüz zaman daha az hız geliyorsa oradan anlayabilirsiniz.

Geri
Yukarı