Laptop Wi-Fi üzerinden internete çok yavaş bağlanıyor

VaToz.

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Amerika'dayken aldigim HP Omen Gaming serisi laptopa sahibim. Bilgisayari kablo ile modeme bağladığım zaman hiçbir sorun yaşamıyorum. Fakat Wi-Fi üzerinden bağlanınca internet çok yavaşlıyor.

Evdeki diğer bilgisayarlar ve telefonlar sorunsuz bir şekilde bağlanıyor kablosuz olarak.

Ayrıca New York da 2 ay boyunca yine sorunsuz olarak oradaki Wi-Fi'lere bağlanabiliyordum. Türkiye'ye gelince Wi-Fi sorunu yaşamaya başladım

Şu ana kadar network driverlarını güncelledim DNS ayarlarını değiştirmeyi denedim fayda sağlamadı en son otomatikte bıraktım.

Bu sorunu nasıl giderebilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleme:
Modem güncel ve sorunsuz diyorsun, bilgisayarımda güncel diyorsun o zaman donanımsal sorun var teknik servise yaptırmalısın.

Modem güncel ve sorunsuz diyorsun, bilgisayarımda güncel diyorsun o zaman donanımsal sorun var teknik servise yaptırmalısın.
Donanımsal sorun oluğu kesin midir ki? Çünkü Abd'de sorunsuz bağlanıyordu.Türkiye'ye gelince sorun başladı. Belki de ufak ayarlamalar yapılması gerekiyordur ağ ayarları üzerinden. Ama son çare olarak teknik servise götürmek kalıyor.

Evdeki diğer bilgisayar & telefonlar salonda rahat bağlanır, ancak sen arka odada bağlanırsan Ping ve hız sorunu yaşarsın. He diyorsan ki yok salonda da bağlanmıyor, o zaman donanımsaldır veya Amerika şartlarına göre tasarlanmıştır ( öyle bir şey var mı bilmiyorum ) Bu arada modemin salonda olduğunu varsaydım.
Edit: Sistem bilgilerini paylaşırsan sana WIFI driverlarını atabilirim. Belki güncel değildir.

Sonradan bozulmuş olabilir, her şey yaptım diyorsun zaten driver ve dns dışında ne yapılabilir ki? temiz bir format at sonra dene olmuyorsa servise vereceksin. Burada sana cevap veriyoruz birde böyle böyle diyorsun. O zaman diyeceksin ki; ağ ayarlarını nasıl yapabilirim? diye soracaksın bizde ona göre cevap vereceğiz.
Şu ana kadar network driverlarını güncelledim DNS ayarlarını değiştirmeyi denedim fayda sağlamadı. Demen yanlış yönlendirme oluyor.

Sonradan bozulmuş olabilir, her şey yaptım diyorsun zaten driver ve dns dışında ne yapılabilir ki? temiz bir format at sonra dene olmuyorsa servise vereceksin. Burada sana cevap veriyoruz birde böyle böyle diyorsun. O zaman diyeceksin ki; ağ ayarlarını nasıl yapabilirim? diye soracaksın bizde ona göre cevap vereceğiz.
Lütfen yanlış anlamayın kötü bir niyetim yoktu. Yanlış yönlendirme kısmını anlayamadım sadece denediğim şeyleri yazdım. Teknik servise götürmek tabiki en mantıklısı fakat götürmeden önce deneyebileceğimiz uyum sorunu yaratabilen başka ayarlamalar var mıdır diye buraya konu açmıştım.
Belki daha önce yaşayıp çozümünü bulmuş olan. Cevabınız için ayrıca teşekkür ederim.

Win + R > dxdiag
Untitled.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı