Laptop Yalama Vida Nasıl Açılır?

Lithium

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar Notebook'umu temizlemek için kasayı sökmem gerekiyor. Lakin tam HDD yuvasının altına tork vidasından koymuşlar. Gittim hırdavatçıdan 31'li tornavida ucu - alyan seti aldım ama yine de açamadım. Sanırım yalama olmuş. Yalnız daha önce yine o vidayı açamadığımdan dolayı notebooku temizleme için bulunduğum şehirdeki teknik servise veriyordum. Onlar temizleyip veriyordu. Yani nasıl beceriyorlardıysa o vidayı sökebiliyorlardı. Ya bende uygun alet falan yok ya da vida cidden yalama olmuş ve nasıl açabileceğimi bilmiyorum. Yardım ederseniz sevinirim. Bendeki set şuna benziyor:
Actto Çok Amaçlı Tornavida Seti (31 Parça) Fiyatı

1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba kardeş vidanın dönüş yönünü iyi belle ve eline küçük keski yani düz tornavidanın keskin ağızlı olanı, yada eski bir düz ağızlı tornavidayı al ağzını keskinleştir, vidanın dönüş yönüne doğru en dış çapından çekiçle ufak ufak tıkla, tornavidanın ağzı keskin olsun ki tıkladığın yere çentik atsın ikide bir portmasın, bu yöntemi düzgün uygula sökülür. Tabi eğer sökersen geri takma sakın ;)

Merhaba kardeş vidanın dönüş yönünü iyi belle ve eline küçük keski yani düz tornavidanın keskin ağızlı olanı, yada eski bir düz ağızlı tornavidayı al ağzını keskinleştir, vidanın dönüş yönüne doğru en dış çapından çekiçle ufak ufak tıkla, tornavidanın ağzı keskin olsun ki tıkladığın yere çentik atsın ikide bir portmasın, bu yöntemi düzgün uygula sökülür. Tabi eğer sökersen geri takma sakın ;)
Bu keski dediğin alet kerpeten, kargaburuna filan benziyor nasıl olacak anlamadım. Laptopu mahalledeki hırdavatçı, elektrikçi, yapı market tarzı bir yere götürsem orada sökerler mi acaba? Bilgisayarcıya vermek istemiyorum temizlik için çok para alıyorlar o vidayı çıkarırsam bir daha takmam zaten böylelikle kendim temizleyebilirim.

Bunu anca karga burun paklar. İnce ağızlı "cımbız kadar ince" karga burun pense ile kenarlarından sıkıca yakalayarak döndürürsün açılır. Elinde ona uygun başka vida varsa değiştir. Bu işlem sırasında plastik yüzeye zarar verebilirsin garantisi yoksa fazla zorlamadan hallet işini.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı