Yalama olmuş vida nasıl açılır?

Sariserpito

Kilopat
Daha fazla  
396446

Vida bu halde, derinde olduğu için de zorlanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
O yalama falan değil, baya krater olmuş, niye zorladın ki bu kadar? İnce saatçi yıldız tornavidaları ile hafif bir şekilde bastırarak rahatça açabilirdin.

Düz bir yerde olsa bıçak yardımı ile üst kısmını dümdüz bir şekilde keserdin, böylece ortada yine bir + olup, tornavida ile kanırta kanırta çıkartırdın, ama bu erişilemez bir yerde.

Zamanında benim de başıma geldi, eski konularda soranlar normal kullanıcı, cevaplayan ise kafe, servis gibi yerler olduğu için lehim ile o vida ve bir tutturulacak bir cismi lehimleyerek tek parça haline getirip çıkartıyor, lehim nedir bilmeyenler için ise sanayide kullanılan kaynak gibi bir şey.

Yukarıda olan taktiğin japon ile değiştirip yapmış delinin biri, 1 deli kuyuya taş atmış, 40 akıllı çıkaramamış mantığı, deneme bile. Japon o plastiği eritecektir.

Sen yine yabancı kaynaklardan araştır. Türkler çok boş yapmış, dediğim gibi ben araştırdım. Orada biliyorum. Sadece şu yukarıda söylediğim 2 yöntemi deneme diye söyledim. Boşa zaman ve para kaybı.

Edit: Ha, evde havya ve lehim varsa bilemem :)

Çukur bölgenin çapı boyutlarında düz/yıldız bir tornavida ile bastıra bastıra çıkarabilirsin belki, tornavida ucuna bulaşık eldiveni lastiği gibi bir parça koyarsan daha iyi tutunabilir. Bir damla kuvvetli yapıştırıcı da kullanabilirsin tornavida ucunu yuvaya sabitlemek için. Videodakina benzer şekilde: Video

Eski konuları karıştırırsan birçok konu açıldı ve cevap verildi, orda uzun uzun okuyabilirsin verilen tüm cevapları,

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı