Laptop yere düştü

Merhaba. Laptopu üstü hali ile kapli olan mermere düşürdüm. Yaklasik 15Cm'den düştü ve arkadaki fan egzozunun kasası çatladı ve içindeki izgaralardan 4 tanesi yamuldu fan çıkışında sorun yok. Havayi normal şekilde atıyor. Oyuna girdim bir sıkıntı çıkmadı hala aynı FPS hatta biraz artmış gibi sadece. PC acılma suresi aynı. Bir sıkıntı cıkarır mı?

Eki Görüntüle 1867485

Eki Görüntüle 1867484
Kısa vadede sorun çıkarmaz ama uzun vadede kasanın çatlağı ilerler ve kırılma gerçekleşir.
Aynı şekilde kasanın mukavemeti azaldığı için menteşeleri bozar hatta ekran filmine zarar verebilir. Çatlak olan yerden toz girer ve cihaz ısı problemleriyle karşılaşabilir.

Kısa zamanda kasa değişimi yapmak uzun vadede daha ekonomik çözüm olacaktır.

Kendi soruna kendin cevap vermissin HP markası ise 2 yıl kullanıcı hatası olsa dahi memnuniyet garantisi kapsamında benimkini tamir etmişlerdi

Merhaba. Laptopu üstü hali ile kapli olan mermere düşürdüm. Yaklasik 15Cm'den düştü ve arkadaki fan egzozunun kasası çatladı ve içindeki izgaralardan 4 tanesi yamuldu fan çıkışında sorun yok. Havayi normal şekilde atıyor. Oyuna girdim bir sıkıntı çıkmadı hala aynı FPS hatta biraz artmış gibi sadece. PC acılma suresi aynı. Bir sıkıntı cıkarır mı?

Eki Görüntüle 1867485

Eki Görüntüle 1867484
Hocam fan yamulması fps arttırır ama böcek girme oranıda artar sıcak günlerde dikkat et çünkü böcekler sıcak yerleri sever

Eki Görüntüle 1867485

Eki Görüntüle 1867484

Öncelikle geçmiş olsun. Görsele bakarak çok önemli bir sorun olmadığı görülüyor (ısı borusu delinmemiş gibi) garantisi varsa garantiye götürmek en mantıklısı. Ama garantisi yoksa yetkili servisine götürmen mantıklı olacaktır. Olasılıkları düşünerek sadece tahmin yapmış olursun. Örneğin: Isı borularında delinme, gözle görülmeyen içten kırılan plastik parça vs. vardır o fanlara takılıp fanı durdurabilir/bozabilir… gibi çok durum düşünürsün. Bundan sonraki yazacaklarım benim başıma gelse şeklinde olacak. Benim başıma gelse: Benim gibi elinden beceri geliyorsa ve garantisi bitmiş ise ürünü açarım ve içinde kırılan parça vs var mı kontrol ederim, sonra kırılan yeri kuvvetli yapıştırıcı ile olması gerektiği şekilde yapıştırırım. Isı borusunda delinme olmuş ise, soğutucu bloğu yenisi işe değiştiririm, herhangi bir problem yoksa ısı borusunda, ısı borusu üzerindeki yaprakları düzeltmem. Laptopu geri toplar, ısı, fan gibi testleri yapar kontrol ederim. Tekrar geçmiş olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı