Laptop yerine tablete geçmek mantıklı mı?

justblack

Decapat
Yer
Bakü
Daha fazla  
Selam. Şu anki bilgisayarım Lenovo IdeaPad 5 (15.6 inc ekran, i5-1135G7 CPU, 16 GB RAM ve 500GB SSD). Performansı benim için yeterli, fakat ağır ve büyük olduğu üçün mobilitesi düşük kalıyor. Bunu satıp tablet almayı düşünüyorum. Daha önce hiç doğru-dürüst tablet kullanmadım.
Normalde aynı anda birkaç MS Office dosyası ve 3-4 sekmesi açık olan Brave tarayıcısını kullanıyorum. Bazen bunlara ek olarak Zoom veya Google meet uygulamaları da açık oluyor. Sorum şu ki, bu ihtiyaçlar doğrultusunda dizüstüden Android tabanlı bir tablete geçmek mantıklı olur mu? Ve bu performansı karşılayabilecek hangi uygun fiyatlı modelleri önerirsiniz?

Bilgisayarı satınca 6000-7000 civarı. Aslında soruda maksadım, ihtiyaçlarımı karşılayacak asgari düzey modeller önerilmesi. O tablet fiyatların da göre bütçemi tekrar gözden geçireceğim.
S9 FE işinizi görür gibime geliyor, multitasking seviyorsunuz anladığım kadarıyla.
Bir laptop kadar çoklu işlem olmaz ama yeterli olur diye düşünüyorum, internetten testi varsa bakmak lazım. S9 FE+ ve klavye kombosu da harika olur.

Son düzenleme:
Tablette internette dolanmayı sevmiyorum. Bilgisayarda bir fare tıkıyla sekme ve uygulama değiştirme rahatlığını ben tabletlerde bulamadım. Mobilite açısından iyi mi iyi fakat geri kalan kısımlarda, S7 FE de düşünülürse, ekran açısından özellikle memnun etmeyecektir.

Bilgisayarı satınca 6000-7000 civarı. Aslında soruda maksadım, ihtiyaçlarımı karşılayacak asgari düzey modeller önerilmesi. O tablet fiyatların da göre bütçemi tekrar gözden geçireceğim.
Bunun için Samsung cihazlar daha kullanışlı, diğer tabletler split screen ile ekranı yarı yarıya kullanmak dışında PC deneyimini pek sağlamıyor. Asgari düzeyde de yukarıda yazıldığı gibi S9 FE, boyutları da yadırgamamanız için S9 FE+ tercih edilebilir olan bir model.

Kağıt üstünde ve pratikte ilk mesajda yazdıklarınızı PC deneyiminde yapabilirsiniz. Ama tableti bilgisayar varken yer yer, hatta kullanıcı ihtiyacına göre %80-90 veya tamamen notebook alternatifi olarak kullanmakla direkt bilgisayarla değiştirmek arasında fark var. Bir bilgisayara tüm koşulları düşünerek ihtiyacınız olup olmayacağınıza iyi karar verin.

Selam. Şu anki bilgisayarım Lenovo IdeaPad 5 (15.6 inc ekran, i5-1135G7 CPU, 16 GB RAM ve 500GB SSD). Performansı benim için yeterli, fakat ağır ve büyük olduğu üçün mobilitesi düşük kalıyor. Bunu satıp tablet almayı düşünüyorum. Daha önce hiç doğru-dürüst tablet kullanmadım.
Normalde aynı anda birkaç MS Office dosyası ve 3-4 sekmesi açık olan Brave tarayıcısını kullanıyorum. Bazen bunlara ek olarak Zoom veya Google meet uygulamaları da açık oluyor. Sorum şu ki, bu ihtiyaçlar doğrultusunda dizüstüden Android tabanlı bir tablete geçmek mantıklı olur mu? Ve bu performansı karşılayabilecek hangi uygun fiyatlı modelleri önerirsiniz?
Halihazırda bir laptopunuz varken satıp tablet almak mantıklı olmaz, sıfırdan alıyor olsaydınız artılar eksiler değerlendirilirdi. Fakat batarya harici tablet size pek bir avantaj sağlamayacak, laptopunuz zaten 15.6 inç, bence taşınabilir bir boyut.

Yeni konular

Geri
Yukarı