Laptopa 16 GB RAM önerisi

Bütçe
1500

Stromaa

Femtopat
Daha fazla  
Laptopumda 8 GB RAM bulunmakta. İkinci slotuna 16 GB RAM almak istiyorum. Hangi RAM'i tercih etmem daha uygun olur?

Dosya Ekleri

• CPU-Z 8_13_2022 2_30_55 PM.png
    24,4 KB · Görüntüleme: 57
  • CPU-Z 8_13_2022 2_31_34 PM.png
    21,2 KB · Görüntüleme: 56
İkinci slotunuza 16 almak mantıksız olur. Çünkü oyun esnasında yine 8+8 kullanacak. Bunun yerine 8 GB RAM almak daha mantıklı.

Ayrıca alacağınız RAM'in uyumlu olması lazım, siz herhangi bir bilgi vermemişsiniz. CPU-Z indirip SPD kısmının resmini bize atın lütfen.

ilk defa konu açtığım için ss işini yeni çözdüm resimi ekledim. 8 + 8 konusunda bilgi verebilir misiniz?

elinizdeki ram i satıp 16*2 vey 8*2 alabilirsiniz bütçeye göre

Çok teşekkürler ama ne yazık ki Türkiye'de yaşıyoruz yanına sorunsuz bir şekilde 8gb veya 16gb ekleme şansım varsa onu kullanmak istiyorum

Çok teşekkürler ama ne yazık ki Türkiye'de yaşıyoruz yanına sorunsuz bir şekilde 8gb veya 16gb ekleme şansım varsa onu kullanmak istiyorum
iki ram in aynı model olması önemli o yüzden elinizdeki ram i ikinci el satıp 8*2 almak daha mantıklı yine ikinci el bir siteden alabilirsiniz.

İlk defa konu açtığım için SS işini yeni çözdüm resimi ekledim. 8 + 8 konusunda bilgi verebilir misiniz?

Hocam siz 8+16 yapmak istiyorsunuz, fakat RAM isteyen oyun veya programlarda bu çift kanal 8+8 olarak kullanacak, diğer 8 pek de bir etki etmeyecek yani. Bunu yapmak yerine 8+8 yapmak daha mantıklı olur sizin için.

Sanırım bu RAM cihazınız için uygun: https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-...l22-sodimm-kvr32s22s8-8-fiyati,722346674.html

Bu arada laptopunuzun marka ve modeli nedir?
@Artoria Pendragon @messinicocugu

Teşekkürler, MSI Modern 15 A10RBS.

iki ram in aynı model olması önemli o yüzden elinizdeki ram i ikinci el satıp 8*2 almak daha mantıklı yine ikinci el bir siteden alabilirsiniz.
Teşekkürler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…