Laptopa 2x8 RAM takmak

Mark Watney

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar bu Sosyal'deki ilk yazım ve önümüzdeki aylarda Acer Nitro 5 bilgisayarıma RAM takviyesi yapmak istiyorum.
2 sorum var, birincisi: Eğer RAM'leri 2x8 set halinde alırsam MHz değeri dışında bakmam gereken bir şey var mı? İkincisi: Eğer Acer servisine veya bilgisayarı da aldığım herhangi bir Vatan Bilgisayar mağazasına gidersem aldığım RAM'leri orada taktırabilir miyim? Taktırma imkanım varsa da işlemin uzun sürüp sürmeyeceğini merak ediyorum.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.😊

Set olarak da alabilirsiniz. Voltaj değerine de dikkat edin. Her laptopta XMP desteği olmadığı için 1,35V olanlar tam verimli çalışmayabilir. 1,2V olanlardan bakın. Servisi de yapabilir. Uzun süreceğini zannetmiyorum.

1-hayır
2-taktırabilirsin. O modelin arka kapak kısmını bilmiyorum fakat maksimum 5 dakika sürer diye tahmin ediyorum.

Anladım, internette sökme videolarını izlediğimde hemen söküyorlardı ama benim böyle bir tecrübem daha önce olmadığı için servise götüreceğim galiba. Teşekkür ederim.
Set olarak da alabilirsiniz. Voltaj değerine de dikkat edin. Her laptopta XMP desteği olmadığı için 1, 35v olanlar tam verimli çalışmayabilir. 1, 2V olanlardan bakın. Servisi de yapabilir. Uzun süreceğini zannetmiyorum.

Teşekkür ederim, voltaj değerlerini detaylıca araştıracağım.

Geri
Yukarı