Laptopa 4+8 GB RAM uyumlu olur mu?

İlkay Kaya

Femtopat
Daha fazla  
Notebook PC.
Karızma series.
Model no: A5B-R0
Elimde böyle bir cihaz var arkadaşlar 4 GB RAM var içinde 1333 MHz DDR3.
Bir tane 8 GB RAM takmak istiyorum 1600 MHz.
Satıcıya sorduğumda Exper laptoplar 8 GB RAM desteklemiyor dedi 4+8 yapsam olmaz mı? Cevaplarsanız sevinirim kaç gündür düşünüyorum.

Notebook PC.
Karızma series.
Satıcıya sorduğumda Exper laptoplar 8 GB RAM desteklemiyor dedi 4+8 yapsam olmaz mı? Cevaplarsanız sevinirim kaç gündür düşünüyorum.

Frekansları tutmaz uyumsuzluk olur.

Olmaz sanırım, ayrıca çift kanal olmadıgı için performans olmaz.
Bide ben baktım az önce, Max 16 GB ram kapasitesi var pc de ve izlediğim videolardanda anladığıma göre bi sıkıntı olmaz diye düşünüyorum

Çift kanal ne demek 4 GB ram var 1. Slotta 2. Slot boş bende oraya 8 gb ram takmayı planlıyorum izlediklerim şey diyo en az hangi MHz ise yeni aldığın ondan yüksek olsa bile aynı MHz de çalışır bi sıkıntı olmaz diyorlar

Çift kanal ne demek 4 GB ram var 1. Slotta 2. Slot boş bende oraya 8 gb ram takmayı planlıyorum izlediklerim şey diyo en az hangi MHz ise yeni aldığın ondan yüksek olsa bile aynı MHz de çalışır bi sıkıntı olmaz diyorlar

Son düzenleme:
Bir de ben baktım az önce, Max 16 GB RAM kapasitesi var PC de ve izlediğim videolardanda anladığıma göre bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

Çift kanal ne demek 4 GB RAM var 1. slotta 2. slot boş bende oraya 8 GB RAM takmayı planlıyorum izlediklerim şey diyor en az hangi MHz ise yeni aldığın ondan yüksek olsa bile aynı MHz de çalışır bir sıkıntı olmaz diyorlar.

Çift kanal ne demek 4 GB RAM var 1. slotta 2. slot boş bende oraya 8 GB RAM takmayı planlıyorum izlediklerim şey diyor en az hangi MHz ise yeni aldığın ondan yüksek olsa bile aynı MHz de çalışır bir sıkıntı olmaz diyorlar.

Örnek vereyim mesela 1. kanala yani slota 8 GB taktınız 2. kanal da 8 GB taktınız bu cıft kanal performansı olur (eğer aynı RAM'lerse tabii ki) ayrıca bir sıkıntı olmaz evet ama performans alamazsın.

Örnek vereyim mesela 1. kanala yani slota 8 GB taktınız 2. kanal da 8 GB taktınız bu cıft kanal performansı olur (eğer aynı RAM'lerse tabii ki) ayrıca bir sıkıntı olmaz evet ama performans alamazsın.
Performans alamassın derken 12 olcak ama yine eskisi gibi devam olcak hiç performans artmıcak anlamındamı

Aga ig versene ben anlatamıyorum ya ses atarım sende uygun görürsen

Notebook PC.
Karızma series.
Hocam 4+8 olmaz. Önerim biraz daha para verip aynı 2 tane 8 gb ram almanız.

Hocam 4+8 olmaz. Önerim biraz daha para verip aynı 2 tane 8 GB RAM almanız.

Hocam olmama sebebi nedir olur diyorlar ama YouTube'da çok izledim video kaç gündür izliyorum sıkıntı olmaz diyorlar hep.

Yolla dostum Instagram'ını

Yolla dostum Instagram'ını.
_.ilkaykaya._

Hocam 4+8 olmaz. Önerim biraz daha para verip aynı 2 tane 8 GB RAM almanız.

Usta vallahi PC kendi RAM'i 4 GB ben 8 alacağım + SSD alacağım bir de HDD kullanmak için bir DVD şeyi alacağım 770 TL civari tutuyor ben öğrenciyim bir de lise 2 harçlıklardan biriktireceğim.

Hocam olmama sebebi nedir olur diyorlar ama YouTube'da çok izledim video kaç gündür izliyorum sıkıntı olmaz diyorlar hep.

_.ilkaykaya._

Usta vallahi PC kendi RAM'i 4 GB ben 8 alacağım + SSD alacağım bir de HDD kullanmak için bir DVD şeyi alacağım 770 TL civari tutuyor ben öğrenciyim bir de lise 2 harçlıklardan biriktireceğim.
attım dost ıstek

Geri
Yukarı