Laptop'a Antivirüs Kurunca Windows Sapıtıyor

batuhankepez

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar kolay gelsin. Asus GL551JM model laptop kullanıyorum makineye herhangi bir antivirüs kurunca kafayı yiyor. Donmalar oluyor, hiçbir şey açılmıyor hatta windows (8.1 orijinal) çöküyor. Bunun nedeni nedir acaba ve nasıl çözebilirim ? Bu arada laptop yeni, ilk aldığım zamanda böyle olmuştu antivirüsü silince 2 gün rahat ettim fakat sonra tekrar donunca format attım ve tekrar antivirüsü kurana kadar rahattım. Şu an yine aynı şey oldu fakat format atmak istemiyorum. Şimdiden teşekkürler tekrar kolay gelsin.

Makina sağlam ise dosyalarında bir şeyler vardır.
HDD'i böldüysen ve ikincil kısımlarda bazı dosyaları hiç silmiyorsan; o dosyalar sıkıntı yaratıyor olabilir. Ya da her seferinde kurduğun x bir program, oyun vb. de sorun yaratıyor olabilir.

HDD i virüs, malware vb. için taratabilirsin.

Parçalara ayırdıysan HD'i, tamamını formatla. Windows'u kur.
Başka herhangi bir yazılım, oyun vb. kurmadan, AVG vb. bir virüs programı kur.
Hala sorun olursa donanımında sorun vardır, olmazsa sildiğin dosyalarında.

Makina sağlam ise dosyalarında bir şeyler vardır.
HDD'i böldüysen ve ikincil kısımlarda bazı dosyaları hiç silmiyorsan; o dosyalar sıkıntı yaratıyor olabilir. Ya da her seferinde kurduğun x bir program, oyun vb. de sorun yaratıyor olabilir.

HDD i virüs, malware vb. için taratabilirsin.

Parçalara ayırdıysan HD'i, tamamını formatla. Windows'u kur.
Başka herhangi bir yazılım, oyun vb. kurmadan, AVG vb. bir virüs programı kur.
Hala sorun olursa donanımında sorun vardır, olmazsa sildiğin dosyalarında.
Tamamdır teşekkürler. Bunu bir ara deneyeceğim.

Eset zaten uyumsuz ve tavsiye etmediğim bir yazılım. Diğer kurduklarınızın da güncel olduğundan emin olun. Eğer ücretliler içinde kasmadan iyi koruyan bir yazılım istyorsanız NIS tercih edebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı