Laptopa ayrı monitör bağlasam performans düşer mi?

Dadesutan

Hectopat
Yer
Tokyo-3
Daha fazla  
Meslek
Kara kılıç Ustası
Benim eski masaüstü bilgisyarımdan kalma 1280'e 1024 bir monitörüm var. Bunu laptopa bağlasam performans düşer mi? Laptopun özellikleri imzada.

Hocam imzayı referans göstermek maalesef yasak.
Farklı bir ekrana da görüntü vereceğinden birazcık düşürür ama tam ne kadar olur bilemem. Yine de 6-7FPS'den fazla oynamamalı diye düşünüyorum.

Dün laptopumu TV'ye bağladım. PUBG'de ayarları yükseltmeme rağmen 20-30 FPS'lik artış sağladım. Laptop ekranında neden performans kaybettiğimi araştırdığımda ise harici ekran kartından gelen görüntüyü dahili ekran kartı üzerinden aldığımız için hem gecikme hem de performans kaybı yaşadığımızı öğrendim.

Peki dahli ekran kartını devre dışı bıraktığımızda görüntüyü direk olarak harici ekran kartından mı almış oluyoruz? Performans kaybını ortadan kaldırmış mı oluruz?
Dün laptopumu TV'ye bağladım. PUBG'de ayarları yükseltmeme rağmen 20-30 FPS'lik artış sağladım. Laptop ekranında neden performans kaybettiğimi araştırdığımda ise harici ekran kartından gelen görüntüyü dahili ekran kartı üzerinden aldığımız için hem gecikme hem de performans kaybı yaşadığımızı öğrendim.

Peki dahli ekran kartını devre dışı bıraktığımızda görüntüyü direk olarak harici ekran kartından mı almış oluyoruz? Performans kaybını ortadan kaldırmış mı oluruz?
@Recep Baltaş

Son düzenleme:

@Recep Baltaş
Yabancı forumda görmüştüm performans artıyor

Yeni konular

Geri
Yukarı