Laptopa bağlanan 165 Hz monitör 60 Hz üstüne çıkmıyor

emoz25

Decapat
Daha fazla  
Eski laptop var benim, yeni monitörüm geldi 165 Hz laptopa bagladim test etmek için yeni PC daha gelmedi ancak 60 Hz geçmiyor ayarlardan baktığımda laptop 2010'lardan kalma ondan dolayı mı yoksa monitorde mi sıkıntı var yoksa HDMI kablosunda mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen laptopun ekran kartı desteklemiyor. İsterseniz laptopun kart ismiyle arama yaparak en fazla kaç Hz alabileceğinizi kontrol edin. Sorunun kabloda olup olmadığını anlayabilmek için daha güncel bir karta sahip bilgisayarda test etmeniz lazım. Şu an bir şey söylemek zor.

Büyük ihtimalle kilit vardır hocam. DP olan PC'de sıkıntı olmaz.

Vallahi kaç Hz destekledigini bulamadım ama PC çok eski büyük ihtimalle desteklemiyordur diye düşünüyorum.

Muhtemelen laptopun ekran kartı desteklemiyor. İsterseniz laptopun kart ismiyle arama yaparak en fazla kaç Hz alabileceğinizi kontrol edin. Sorunun kabloda olup olmadığını anlayabilmek için daha güncel bir karta sahip bilgisayarda test etmeniz lazım. Şu an bir şey söylemek zor.

Büyük ihtimalle kilit vardır hocam. DP olan PC'de sıkıntı olmaz.

Kilit derken nasıl düzeltebiliriz bunu?

Bunu üreticiler koyduğu için zor. CRU gibi programlar ile özel çözünürlük yaparak denenebilir. Bence gerek yok.

DP ile bağlanınca gelir hocam.

Geri
Yukarı