Laptopa Çıkışına 5+1 Ses Sistemi Nasıl Bağlanır?

Peak2Core

Kilopat
Yer
Muğla
Selamlar,

Arkadaşlar Monster marka laptopıma Creative T6300 5+1 ses sistemini bağlayacağım. Sistemi almadım daha, aklımda soru işaretleri var. Laptopımda 3 giriş var. Resimde de paylaştım. Kulaklık (optik giriş aynı zamanda-kırmızı ışık var), mikrofon ve spdif girişleri mevcut.

Realtek programının arayüzünden baktığımda 5+1 seçeneği var. Şimdi ben ses sisteminin 3 girişini laptopdaki 3 girişe taksam ve program üzerinden ayarlasam gerçek 5+1 sesi alabilir miyim? Yani mikrofon girişini de kanal olarak kullanabilir miyim? Resimler aşağıda, görüşlerinizi bekliyorum.

Not: Monster bilgisayarlarda bilindiği üzere Sound Blaster X-Fi MB5 yazılımı da geliyor. Buradan baktığımda da 5+1 seçeneği var.

IMG_0822.JPG
Ekran Alıntısı.JPG
Ekran Alıntısı2.JPG

İyi akşamlar...

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum onlar; SES, WEBCAM, MIKROFON cikislari diye biliyorum. Bende T3150 var. 2+1. Normal ses cikis kablosunu taktim kullandim. Sizinde ayni sekilde.

Mikrofon yada webcam girislerinden ses cikisi alamazsiniz. Teknik olarak imkansiz.

Dostum onlar; SES, WEBCAM, MIKROFON cikislari diye biliyorum. Bende T3150 var. 2+1. Normal ses cikis kablosunu taktim kullandim. Sizinde ayni sekilde.

Mikrofon yada webcam girislerinden ses cikisi alamazsiniz. Teknik olarak imkansiz.
Yok hocam webcam girişi değil. Başka bir yerde okumuştum sanırım, realtek üzerinden ayarlarsanız mikrofon girişini de kullanabilirsiniz diye ama tam emin değilim...
Hocam sanırım böyle bir kabloya ihtiyacınız var. Başka bir kablo ararken dalgınlıkla almıştım, araştırdığımda 5+1 sistemleri dizüstü bilgisayarda kullanmak için bu kabloya ihtiyaç duyuluyormuş. Bu kablo üzerinden araştırın derim.
Pc Notebook 5+1 Müzik Sistemi Ses Bağlantı GittiGidiyor'da 356961911
Hocam bunu kullanınca 4 kanaldan da ses gelir tahminimce. Ama ayrı ayrı mı, yoksa aynı mı onu kestiremiyorum. Gerçek 5+1 deneyimini yaşamak istiyorum.

Dediğim gibi ben aslında telefon kulaklığını bilgisayarda kullanmak için kablo alacaktım fakat dalgınlıkla bunu almışım. Çalışmayınca 5+1 için kullanıldığını öğrendim. Ben 10 liraya aldım, internetten sipariş edip denersiniz. İstediğiniz gibi değilse iade edebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı