Laptopa eGPU nasıl takılır?

OmerF.B

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, laptopa eGPU takmak istiyorum. İşlemcimden çok memnunum ama harici ekran kartı olmadığından çoğu oyunu oynayamıyorum. Laptop Casper Nirvana X600 işlemci AMD Ryzen 7 5700U ekran kartı Radeon Graphics 32 GB RAM cihazda 2 tane USB 3.0 1 tane USB 2.0 bir de HDMI girişi var.

@Omerf. B Hayır, halledilemez. Görüntü çıkışı destekleyen port gerek, aynı şekilde bant genişliğinin de yüksek olması gerekiyor.

Şimdi ekran kartı ve PSU alsam ekran kartı için hangi soketler gerekiyor? HDMI bağlayamaz mıyım? Laptop kullanıcısıyım daha önce kasa toplamadım.

Ekran kartı gücünü fotosentez ile mi karşılayacak? Sen birkaç video izle yapanlar nasıl yapmışlar biraz deneyim sahibi olursun.

Şimdi ekran kartı ve PSU alsam ekran kartı için hangi soketler gerekiyor? HDMI bağlayamaz mıyım? Laptop kullanıcısıyım daha önce kasa toplamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
O bildiğim kadarıyla pahalı bir laptop olması lazım. Oyun oynayacaktıysanız keşke oyun laptopu alsaydınız en iyisi o olurdu.
E-GPU'yu bilgisayardan çok anlamıyorsanız yapmanızı önermem. Video falan izleyin yabancı sitelerden araştırın. Yerelde doğru düzgün bilgi bulunmuyor maalesef.

Aparat için, laptopun içini açın bakın belki 2 tane SSD slotu olabilir. Ancak olacağını sanmıyorum genellikle oyuncu laptoplarında oluyor 2 tane M.2 SSD slotu. Eğer varsa M.2 kablolu bir aparat alırsınız. Tek SSD'lik slot varsa wifinizin yerine takmak zorundasınız internet için ya Ethernet'ya da Wireless adaptör kullanacaksınız. İşlemci Ultrabook işlemcisi olduğu için pek güçlü değil.

PSU konusunda alacağınız ekran kartına göre değişir. Ekran kartını besleyen pin sayısına göre PSU tercih etmek gerekiyor.
Çok eski ekran kartlarınıda almamaya çalışın.
Ekran kartı olarak RTX 3050 Ti, RTX3060, RX 5700XT, RX 5600 XT, RX6600, GTX 1650 Ti öneririm güncelliğini bi nebzede olsa koruyan 2. Elde kısmen uyguna bulunabilen kartlar. Bu kartlarla 1650'yi saymazsak high- Ultra ayarlarda oyunlar oynayabilirsiniz.

O bildiğim kadarıyla pahalı bir laptop olması lazım. Oyun oynayacaktıysanız keşke oyun laptopu alsaydınız en iyisi o olurdu.
E-GPU'yu bilgisayardan çok anlamıyorsanız yapmanızı önermem. Video falan izleyin yabancı sitelerden araştırın. Yerelde doğru düzgün bilgi bulunmuyor maalesef.

Aparat için, laptopun içini açın bakın belki 2 tane SSD slotu olabilir. Ancak olacağını sanmıyorum genellikle oyuncu laptoplarında oluyor 2 tane M.2 SSD slotu. Eğer varsa M.2 kablolu bir aparat alırsınız. Tek SSD'lik slot varsa wifinizin yerine takmak zorundasınız internet için ya Ethernet'ya da Wireless adaptör kullanacaksınız. İşlemci Ultrabook işlemcisi olduğu için pek güçlü değil.

PSU konusunda alacağınız ekran kartına göre değişir. Ekran kartını besleyen pin sayısına göre PSU tercih etmek gerekiyor.
Çok eski ekran kartlarınıda almamaya çalışın.
Ekran kartı olarak RTX 3050 Ti, RTX3060, RX 5700XT, RX 5600 XT, RX6600, GTX 1650 Ti öneririm güncelliğini bir nebzede olsa koruyan 2. Elde kısmen uyguna bulunabilen kartlar. Bu kartlarla 1650'yi saymazsak high- Ultra ayarlarda oyunlar oynayabilirsiniz.

Bilgi için sağ olun teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı