Laptopa ek RAM takma sonrası ekran gelmiyor

BoRTi07

Decapat
Daha fazla  
Laptop kullanıcısıyım. Kullandığım RAM'in aynisini bulup aldım fakat ekran gelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı sıkıntı olmuştu statik elektrikten dolayı entegresi yandığını öğrendim.

Laptop kullanıcısıyım. Kullandığım RAM'in aynisini bulup aldım fakat ekran gelmiyor.

Diğer girişte problem veya hata olabilir teker teker deneyin olmazsa RAM girişiniz arızalıdır eğer arızalıys tamirciye gidin veya garantiye gönderin.

Diğer girişte problem veya hata olabilir teker teker deneyin olmazsa RAM girişiniz arızalıdır eğer arızalıys tamirciye gidin veya garantiye gönderin.

Bende de aynı sıkıntı olmuştu statik elektrikten dolayı entegresi yandığını öğrendim.

Ürün sıfır mı alındı? Görsel ekleyebilir misiniz? Ayrıca tek tek denediniz mi?

2 slotuda denedim slotlar temiz yeni RAM'i tek takinca da eski RAM'le taminca da açılmıyor evet RAM 0 yeni aldım

2 slotuda denedim slotlar temiz yeni RAM'i tek takinca da eski RAM'le taminca da açılmıyor evet RAM 0 yeni aldım.

Laptop bataryasını çıkarıp ardından adaptör çıkardıktan sonra birkaç defa çalıştırın. Statik elektrik durumu olabilir. Bataryayı da çıkarıp çalıştırabilirsiniz. Onun dışında eski RAM de çalışmıyor ise kısa devre yaşanmış olabilir. Herhangi bir temas oldu mu anakartta işlemi yaparken batarya çıkarıp mı yaptınız?

Geri
Yukarı